Komunikat w sprawie udostępnienia pracownikom i studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach usługi Microsoft Office 365.

Z dniem 19 marca Uniwersytet Jana Kochanowskiego dbając o zabezpieczenie ciągłości procesów dydaktycznych naukowych i administracyjnych udostępnia wszystkim pracownikom oraz studentom Uniwersytetu usługę Microsoft Office 356 w pełnym zakresie pakietu biurowego.  Z usługi można korzystać online a także w standardowy sposób poprzez instalację na komputerze. Każdy użytkownik ma możliwość korzystania z usługi na 5 dowolnych urządzeniach (stacjonarnych i przenośnych).

Funkcjonalności Microsoft Office 365 dają możliwość wymiany dokumentów,  pracy na współdzielonych dokumentach, organizowania spotkań wirtualnych (w tym materiałów dydaktycznych).  Szczegóły oraz instrukcje korzystania z usługi zostaną przekazane drogą email, a wsparcia udzielać będą informatycy zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych. Konta dostępowe dla pracowników będących nauczycielami akademickimi i studentów będą zakładane przez informatyków w wydziałowych oraz instytutowych. Konta dla pracowników niebędących nauczycielami będą zakładane przez pracowników Działu Zabezpieczenia Informatycznego.

Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego