Komunikat Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dotyczący odwołania posiedzenia Senatu w dniu 19 marca 2020 r.

Komunikat nr 4/2020

Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

z dnia 16 marca 2020 r.

dotyczący odwołania posiedzenia Senatu w dniu 19 marca 2020 r.

Mając na względzie możliwość wzrostu liczby zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju, w trosce o bezpieczeństwo społeczności akademickiej, w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 odwołane zostaje posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaplanowane na dzień 19 marca 2020 r.

Zważywszy, że na posiedzeniu tym Senat miał min. opiniować wskazanych przez Radę Uczelni kandydatów na rektora, decyzja ta spowoduje konieczność zmiany ustalonych wcześniej terminów realizacji poszczególnych czynności wyborczych.

Kwestia odwołania posiedzenia Senatu i związane z tym skutki w procesie wyborczym na kadencję 2020-2024 będzie przedmiotem posiedzenia Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej, która w trybie nagłym podejmie stosowne decyzje w tym zakresie.

Informacje na temat nowego terminu posiedzenia Senatu obejmującego swoim przedmiotem opiniowanie przez Senat kandydatów na rektora zostaną przekazane najszybciej, jak będzie to możliwe.

Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

prof. dr hab. Jacek Semaniak

Flaga i godło Polski

Projekty ze środków budżetu państwa