UJK w obiektywie

Dyplomy, które zobowiązują

Zdjęcie

65 absolwentów pielęgniarstwa i 36 absolwentów kierunku położnictwo odebrało dyplomy. Ważną chwilą było założeniem czepka pielęgniarki i położnej, absolwenci złożyli także przyrzeczenie zawodowe.

Czytaj więcej

Koncert dyplomowy

Zdjęcie

Sześcioro nowych dyrygentów zaprezentowało się podczas koncertu dyplomowego w auli Rektoratu UJK. To studenci Katedry Muzyki UJK, którzy ukończyli drugi rok studiów II stopnia w specjalności: prowadzenie zespołów muzycznych.

Czytaj więcej

Pierwszy taki rocznik

Zdjęcie

To historyczny moment w historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Mury naszej uczelni opuściło pierwszych 88 absolwentów kieleckiej medycyny.

Czytaj więcej

Wspólne odkrywanie świata

Zdjęcie

Za nami druga edycja projektu „Razem odkrywamy świat na UDJK w Kielcach” realizowanego przez Uniwersytet Dziecięcy UJK. Na koniec mogliśmy się spotkać w realnej rzeczywistości, w Rektoracie UJK. Uczestnicy odebrali dyplomy, towarzyszyli im najbliżsi.

Czytaj więcej

Historyczny tytuł

Zdjęcie

Nauka jest kontynuacją i rozwinięciem dokonań poprzedników. To główna myśl wykładu nowego Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, prof. dr. hab. Cezarego Kuklo.

Czytaj więcej

Wspólnie ze Strefą

Zdjęcie

Uniwersytet Jana Kochanowskiego będzie współpracował ze Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A. Efektem będą staże studenckie i absolwenckie, projekty wdrożeniowe oraz prace magisterskie i doktorskie. Umowę w tej sprawie parafowali: prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK i Marcin Perz, prezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.

Czytaj więcej

Święto Uniwersytetu

Zdjęcie

Uniwersytet Jana Kochanowskiego obchodził swoje święto. To moment na podsumowanie ostatnich miesięcy, nagrody i promocje.

Czytaj więcej

Promocje doktorskie

Zdjęcie

17 czerwca 2021 roku uroczyście wręczono promocje doktorom i doktorom habilitowanym naszej uczelni. Gratulując promowanym, prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK zaznaczył, że tytuł naukowy jest etapem kariery, a nie jej celem. – Jest to uwieńczenie pewnego etapu pracy naukowej, które jest jednocześnie przepustką i zobowiązaniem do dalszej i wytężonej pracy – mówił rektor. W uroczystości brali udział promotorzy i bliscy nowych doktorów. Nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii i radosnego wyrzucenia biretów w górę.

Czytaj więcej

Psychologiczny projekt

Zdjęcie

„Rodzina a przeciwności losu. Czas pandemii” to tytuł konferencji naukowo – szkoleniowej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK. Podczas otwarcia świętowano jubileusz profesor Ireny Pufal-Struzik i podpisano porozumienie z kieleckim magistratem.

Czytaj więcej

Konteksty ustawicznej nauki

Zdjęcie

Wydział Pedagogiki i Psychologii zorganizował II Międzynarodową Konferencję Naukową „Całożyciowe uczenie się – konteksty indywidualne, partykularne i uniwersalne”. Tematyka konferencji zachęciła do prowadzenia dyskursu przedstawicieli ośmiu krajów: Włoch, Portugalii, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy, Rumunii i Mołdawii. Swoimi przemyśleniami i doświadczeniami badawczymi podzieliło się 103 prelegentów z 15 ośrodków zagranicznych i 30 polskich.

Czytaj więcej