UJK w obiektywie

Pożegnanie prof. Adama Kołątaja

Zdjęcie

W Lublinie odbyły się uroczystości pogrzebowe prof. Adama Kołątaja, rektora naszej uczelni w latach 1990-96. Uczestniczyła w nich delegacja UJK z prof. Agnieszką Gałuszką, prorektorem do spraw nauki UJK i byłymi rektorami naszej uczelni.

Czytaj więcej

Dni Jakości Kształcenia

Zdjęcie

W dniach 12-13 maja odbyły się Dni Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. . Pierwszy dzień miał charakter ogólnouczelniany i odbył się w budynku Wydziału Humanistycznego. W drugim dniu wydarzenia swoimi osiągnięciami chwaliły się poszczególne wydziały naszej uczelni.

Czytaj więcej

Koncert dla seniorów

Zdjęcie

„Nie ma szczęścia bez piosenki”, mogliśmy przekonać się o tym podczas koncertu w auli CEART na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK. Pojawiło się na nim blisko trzysta osób, głównie seniorów z Kielc i podkieleckich gmin. Na scenie pojawili się studenci Katedry Muzyki UJK, koncert przygotowała dr hab. Ewa Robak, prof. UJK i Piotr Sitkowski. Wydarzenie odbyło się w ramach Uniwersytetu Seniorów działającego przy Uniwersytecie Otwartym UJK.

Czytaj więcej

Dni Otwarte UJK

Zdjęcie

W kwietniu na poszczególnych wydziałach naszej uczelni odbyły się Dni Otwarte. Były okazją do zaprezentowania oferty kształcenia oraz obiektów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Czytaj więcej

Akademickie Kielce

Zdjęcie

W V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach zostały przedstawione nowe działania w ramach projektu „Akademickie Kielce”. Miasto Kielce, Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska łączą siły, aby zatrzymać młodzież z województwa świętokrzyskiego i zachęcić do studiowania w Kielcach

Czytaj więcej

Konferencja Studenckich Kół Naukowych

Zdjęcie

Na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych odbyła się 31. Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Człowiek i jego środowisko” organizowana przez Centrum Nauki i Kultury UJK.

Czytaj więcej

Posiedzenie KRUP

Zdjęcie

Badania naukowe i finansowanie szkolnictwa wyższego, pomoc dla ukraińskich studentów i naukowców były najważniejszymi tematami dyskusji podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP), która odbyła się w Cedzynie w dniach 7-8 kwietnia 2022 r.

Czytaj więcej

Miesiąc przedsiębiorczości w Akademickim Biurze Karier

Zdjęcie

W marcu studenci UJK uczestniczyli w warsztatach realizowanych przez pracowników Akademickiego Biura Karier oraz w spotkaniach z praktykami biznesu.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego

Zdjęcie

Kilkaset osób pojawiło się podczas Dnia Otwartego Wydziału Humanistycznego UJK. Przez kilka godzin odbywały się wykłady, warsztaty i spotkania dotyczące historii, literatury, języka polskiego i języków obcych. Goście mogli też zobaczyć jak wygląda praca w studiu telewizyjnym i radiowym.

Czytaj więcej

Żeromski bez cenzury

Zdjęcie

Pierwszy raz bez cenzury politycznej i obyczajowej, po 60 latach od ostatniego wydania – ukazał się pierwszy z siedmiu tomów „Dzienników” Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka