UJK w obiektywie

Zbiórka krwi na inaugurację „Majonezaliów”

Zdjęcie

Tegoroczne „Majonezalia” otworzyła zbiórka krwi, która odbyła się 13 maja 2024 r. na Collegium Medicum UJK.

Czytaj więcej

Listy gratulacyjne dla fizyków

Zdjęcie

W styczniowym numerze Nature ukazał się artykuł trzech fizyków z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Prof. dr hab. Stanisław Głuszek wręczył listy gratulacyjne trzem współautorom. Są nimi dr hab. Dariusz Banaś, prof. UJK, dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, dr Paweł Jagodziński i mgr Karol Szary z Instytutu Fizyki UJK. Więcej: https://ujk.edu.pl/news/?id=6700&c=4

Czytaj więcej

Zbiórka krwi na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych

Zdjęcie

Już po raz kolejny studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zdali egzamin z empatii - i to wręcz celująco. W zbiórce krwi na Wydziale Prawa i Nauk Ścisłych, zorganizowanej 25 kwietnia 2024 r., wzięło udział ponad 70 osób, które oddały blisko 32 litry życiodajnego płynu.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Zdjęcie

Matematyka, biologia, a może geografia? Już wkrótce wielu maturzystów stanie przed trudnym wyborem kierunku studiów. W podjęciu właściwych decyzji pomagali uczniom pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK, którzy 22 kwietnia 2024 r. zorganizowali Dzień Otwarty.

Czytaj więcej

Wtorek z medycyną

Zdjęcie

W ramach akcji Wtorki z medycyną odbył się wykład i warsztaty dotyczące ratownictwa medycznego. Uczestniczyli w nim uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

Czytaj więcej

Konferencja Praw Człowieka w Warszawie

Zdjęcie

W Warszawie trwa XVI. Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni prawnej w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. fot. dr hab. Kamil Spryszak, prof. UJK

Czytaj więcej

Wybory rektora na kadencję 2024-2028

Zdjęcie

Prof. dr hab. Beata Wojciechowska została rektorem elektem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w kadencji 2024-2028. Wyboru nowego rektora dokonało stuosobowe Kolegium Elektorów.

Czytaj więcej

Finał konkursu Brain Bee

Zdjęcie

Czołówka najlepszych licealistów pojawiła się w Collegium Medicum UJK. W pierwszy kwietniowy weekend odbył się finałowy etap konkursu neurobiologicznego „Brain Bee”.

Czytaj więcej

Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego

Zdjęcie

Spotkanie z rzymskim legionistą, zagadki dot. Wisławy Szymborskiej, a może warsztaty kreatywnego pisania? Podczas Dnia Otwartego Wydziału Humanistycznego nie sposób było się nudzić. Hasłem tegorocznej odsłony wydarzenia było „Human i styka!”.

Czytaj więcej

III Dyktando Akademickie

Zdjęcie

„Ponaddwudziestoletni”, „hajdawery” oraz kultowa „gżegżółka” – m.in. z takimi słowami musieli zmierzyć się uczestnicy III Dyktanda Akademickiego, które 12 marca 2024 r. zorganizowano w Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK.

Czytaj więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka

Warning: pg_close(): supplied resource is not a valid PostgreSQL link resource in /var/www/top/site/webujk/html-ssl/galeria.php on line 59