loga Funduszy Europejskich, RP, Unii Europejskiej

Projekt „Nowoczesne standardy kształcenia doskonalącego lekarzy specjalistów w wybranych specjalizacjach zabiegowych ze szczególnym wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań informatycznych”

Umowa UDA-FERS.01.01-IP.02-001/23-00

Okres realizacji 01.01.2024-30.06.2027

Dofinansowanie  2 370 105,76 zł

Całkowita wartość 35 000 000,00 zł

Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027

Lider projektu Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Partnerzy projektu:
Tilburg University
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Celem projektu jest zwiększenie efektywności i standaryzacja szkoleń doskonalących lekarzy specjalistów z wykorzystaniem technik symulacji endoskopowej w wybranych dziedzinach medycyny istotnych z punktu widzenia zadań polityki zdrowotnej kraju dzięki wypracowaniu (we współpracy ponadnarodowej) i zastosowaniu nowatorskich rozwiązań informatycznych w ramach rozszerzonej Sieci Centrów Symulacji Endoskopowej.

Główne rezultaty:
  •   453 lekarzy specjalistów, którzy podnieśli swoje kwalifikacje poprzez nabycie praktycznych umiejętności zastosowania technik diagnostyki i terapii endoskopowej.
  •   22 instruktorów zabiegów endoskopowych i instruktorów symulacji, którzy podnieśli swoje kwalifikacje poprzez nabycie umiejętności w zakresie wykorzystania zaawansowanych technik symulacyjnych w kształceniu doskonalącym lekarzy specjalistów.
  •   1 zestaw nowatorskich narzędzi informatycznych wspomagających kształcenie i samokształcenie lekarzy specjalistów.