Debata oksfordzka

W XVIII wieku na angielskich uniwersytetach zaczęły powstawać kluby debat, wzorujące się na obradach Izby Gmin. Najbardziej znanymi stały się założony w 1815 roku Cambridge Union Society oraz Oxford Union Society, który powstał w 1823 roku. Ich celem było przede wszystkim stworzenie miejsca do swobodnej dyskusji politycznej. Z członków klubów debat rekrutowali się więc niejednokrotnie czołowi brytyjscy politycy.

Czytaj więcej

Dni Jakości Kształcenia

Za nami część ogólnouczelniana Dni Jakości Kształcenia, której gospodarzem był w tym roku Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK w Kielcach. Wydarzenie zostało zainaugurowane przez JM Rektora UJK prof. dr. hab. Stanisława Głuszka, który witając uczestników spotkania przedstawił najnowsze koncepcje nauczania na uczelniach wyższych, w tym odchodzenie od zajęć w formie wykładów, na rzecz seminariów i warsztatów, dzięki czemu studenci bardziej się angażują i lepiej zapamiętują omawiany materiał.

Czytaj więcej

Zakończenie I edycji Akademii Młodych Reportażystów – zaproszenie

Pierwsza edycja Akademii Młodych Reportażystów nieubłaganie dobiega końca. W imieniu organizatorów zapraszamy na uroczystość zakończenia kursu, która odbędzie się 28 maja (wtorek) o godz. 17:00 w sali 70 na Wydziale Humanistycznym UJK.

Czytaj więcej

Korowód Studencki przemaszerował przez Kielce

Przebywający na wolności tyranozaur? Grasujące po ulicach smerfy? I czy ktoś w Kielcach spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji? Pragniemy uspokoić wszystkich zaniepokojonych kielczan – to tylko żacy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej, którzy dali upust swojej kreatywności i przeszli przez miasto w barwnym Korowodzie z okazji Majonezaliów.

Czytaj więcej

Stanowisko Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich ws. działań wojennych w Strefie Gazy

Prezentujemy treść stanowiska Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich ws. działań wojennych w Strefie Gazy. Oświadczenie zostanie przesłane do MNiSW oraz KRASP.

Czytaj więcej

Noc Muzeów na Wydziale Sztuki UJK

Za nami jubileuszowa, 20. Edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W gronie instytucji, które 18 maja wieczorem otworzyły drzwi przed miłośnikami sztuki znalazł się Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jednym ze zwiedzających był rektor UJK prof. Stanisław Głuszek.

Czytaj więcej

Akademickie Targi Pracy

Akademickie Biuro Karier zaprasza wszystkich studentów z Kielc na Akademickie Targi Pracy. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się 6 czerwca (czwartek) na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Wstęp wolny – zapraszamy!

Czytaj więcej

Konkursy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – nabór wniosków

Wszystkich pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zachęcamy do aplikowania do programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj więcej

Nabór na kandydatów na ekspertów przeprowadzających ewaluację szkół doktorskich / Recruitment of candidates for experts for teams evaluating the quality of education at doctoral schools

Komisja Ewaluacji Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informują, że został uruchomiony nabór kandydatów na ekspertów do zespołów oceniających jakość kształcenia w szkołach doktorskich.

Czytaj więcej

Wybory na kadencję 2024-2028

Czytaj więcej

Ulica Żeromskiego będzie zamknięta

W przyszłym tygodniu dojdzie do poważnej zmiany w organizacji ruchu w okolicy Rektoratu UJK.

Czytaj więcej

Flaga i godło Polski


Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego

Dowiedz się więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka