Apel Prezydium KRASP ws. udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Prezentujemy treść stanowiska Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich ws. wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej

Finał I edycji Akademii Młodych Reportażystów

I edycja Akademii Młodych Reportażystów dobiegła końca. W inicjatywie wzięło udział blisko 60 uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy pod kierunkiem pracowników UJK i zaproszonych gości zgłębiali tajniki dziennikarstwa, uczestniczyli w warsztatach telewizyjnych i radiowych, a także ćwiczyli wystąpienia publiczne.

Czytaj więcej

Dzień Wykładów Otwartych w Sandomierzu

Uniwersytet Jana Kochanowskiego to nie tylko kieleckie wydziały. ale też prężnie działająca Filia w Sandomierzu. To właśnie ona była wczoraj gospodarzem Dnia Wykładów Otwartych, podczas którego uczniowie szkół ponadpodstawowych przekonali się, jak wyglądają zajęcia na uczelni wyższej. Każdy z kierunków dostępnych w ofercie kształcenia w sandomierskiej filii UJK, czyli administracja, filologia angielska, kosmetologia i mechatronika, miał tam swoją reprezentację.

Czytaj więcej

Debata oksfordzka

W XVIII wieku na angielskich uniwersytetach zaczęły powstawać kluby debat, wzorujące się na obradach Izby Gmin. Najbardziej znanymi stały się założony w 1815 roku Cambridge Union Society oraz Oxford Union Society, który powstał w 1823 roku. Ich celem było przede wszystkim stworzenie miejsca do swobodnej dyskusji politycznej. Z członków klubów debat rekrutowali się więc niejednokrotnie czołowi brytyjscy politycy.

Czytaj więcej

Dni Jakości Kształcenia

Za nami część ogólnouczelniana Dni Jakości Kształcenia, której gospodarzem był w tym roku Wydział Pedagogiki i Psychologii UJK w Kielcach. Wydarzenie zostało zainaugurowane przez JM Rektora UJK prof. dr. hab. Stanisława Głuszka, który witając uczestników spotkania przedstawił najnowsze koncepcje nauczania na uczelniach wyższych, w tym odchodzenie od zajęć w formie wykładów, na rzecz seminariów i warsztatów, dzięki czemu studenci bardziej się angażują i lepiej zapamiętują omawiany materiał.

Czytaj więcej

Akademickie Targi Pracy

Akademickie Biuro Karier zaprasza wszystkich studentów z Kielc na Akademickie Targi Pracy. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się 6 czerwca (czwartek) na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Wstęp wolny – zapraszamy!

Czytaj więcej

Konkursy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – nabór wniosków

Wszystkich pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zachęcamy do aplikowania do programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj więcej

Nabór na kandydatów na ekspertów przeprowadzających ewaluację szkół doktorskich / Recruitment of candidates for experts for teams evaluating the quality of education at doctoral schools

Komisja Ewaluacji Nauki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informują, że został uruchomiony nabór kandydatów na ekspertów do zespołów oceniających jakość kształcenia w szkołach doktorskich.

Czytaj więcej

Wybory na kadencję 2024-2028

Czytaj więcej

Ulica Żeromskiego będzie zamknięta

W przyszłym tygodniu dojdzie do poważnej zmiany w organizacji ruchu w okolicy Rektoratu UJK.

Czytaj więcej

Flaga i godło Polski


Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego

Dowiedz się więcej
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka