11. Zbiórka krwi na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych

Już po raz kolejny studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zdali egzamin z empatii - i to wręcz celująco. W zbiórce krwi na Wydziale Prawa i Nauk Ścisłych, zorganizowanej 25 kwietnia 2024 r., wzięło udział ponad 70 osób, które oddały blisko 32 litry życiodajnego płynu.

Była to już 11. edycja akcji, której koordynatorką jest mgr Katarzyna Krzak, Kierownik Biura Dziekana WPiNS. - Sama nie mogę oddać krwi. W związku z powyższym bardzo się staram pomagać ludziom i studenci również, więc te akcje są tak jakby z głębi serca – mówiła Katarzyna Krzak.

W gronie krwiodawców znalazły się zarówno osoby, które po raz pierwszy oddały krew, jak i ci, którzy czynią to regularnie od kilku lat. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznica w Kielcach podkreślali, że krew jest bezcenna, a jej brak jest szczególnie odczuwalny podczas długich weekendów oraz wakacji.

Wszystkim krwiodawcom, organizatorom akcji oraz pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznica serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że kolejna okazja do oddania krwi już 13 maja 2024 r., podczas pierwszego dnia tegorocznych Majonezaliów.