Koncert chórów dziecięcych w Rektoracie UJK

„Do życia mnie budzi muzyka” to tytuł koncertu chórów dziecięcych, który odbył się w piątek w Auli Magna Rektoratu UJK.

Mali artyści wystąpili w ramach programu Śpiewająca Polska. Na scenie pojawiło się aż pięć wyjątkowych formacji muzycznych ze świętokrzyskich przedszkoli, szkół oraz centrów kultury. Wśród nich Chór „Kolorowe nutki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Starachowicach, Chór Kameralny Portamento z Parku Kultury w Starachowicach (oba pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek), Chór dziecięco-młodzieżowy „Adagio” z Koneckiego Centrum Kultury pod dyrekcją Asi Szewczyk-Kędzior, Chór „Piątkowe Nutki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kielcach pod dyrekcją Eweliny Tabiszewskiej oraz Chór dziecięcy „Mała Fermata” pod dyrekcją Magdaleny Sitkowskiej. Chórzyści prezentowali swoje talenty przy akompaniamencie pianisty Piotra Sitkowskiego.

Na koniec, z muzyczną niespodzianką dla najmłodszych, wystąpił Chór Instytutu Muzyki UJK pod dyrekcją dr hab. Ewy Robak, prof. UJK. Studenci wykonali przebój Lollipop oraz ulubioną piosenkę Timona i Pumby – Hakuna Matata.