Let’s folk it!

Tańcom, śpiewom i ucztowaniu nie było końca! A to wszystko w ramach wyjątkowego wydarzenia "Let’s folk it!". Spotkanie pozwoliło zagranicznym studentom na bliższe poznanie bogactwa polskiego folkloru.

Młodzi ludzie, którzy przyjechali na naszą uczelnię dzięki programowi Erasmus+, poznali tradycyjne przyśpiewki z rejonu świętokrzyskiego i żywieckiego, dowiedzieli się, czym jest zapaska, oraz co oznacza noszenie tradycyjnych korali.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę – studenci zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania i tańczenia wraz z zespołem ludowym Żeromszczyzna.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Śwarne Kakonianki" przygotowały swojskie specjały dla zmęczonych tanecznym szaleństwem gości. Na stołach znalazły się pierogi, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, żurek z kiełbasą i domowe ciasta.

W tym wyjątkowym wydarzeniu, zorganizowanym przez pracowników Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej UJK oraz Kamę Kępczyńską i Grzegorza Michtę, wzięli również udział Prorektor ds. Kształcenia dr hab. inż. Barbara Gawdzik, prof. UJK, koordynatorka programu Erasmus+ dla kierunków filologia angielska i lingwistyka stosowana dr Anna Szczepanek-Guz oraz dr hab. Stanisław Cygan, prof. UJK, prowadzący kurs języka polskiego dla studentów z zagranicy.