Koncert „Do życia mnie budzi muzyka” – zaproszenie

Instytut Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Już 19 kwietnia o godz. 10:30 w Auli Magna Rektoratu UJK odbędzie się koncert pt. „Do życia mnie budzi muzyka”, podczas którego zaprezentują się chóry dziecięce zrzeszone w programie „Śpiewająca Polska”. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Śpiewająca Polska to program edukacji chóralnej wspierającej rozwój chórów przedszkolnych i szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych chóru, sprawowanie opieki merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów, a także zamawianie kompozycji przeznaczonych dla chórów dziecięcych i młodzieżowych. Program prowadzony jest przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu i jest  współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powstał w 2006 roku z inicjatywy obecnego dyrektora Narodowego Forum Muzyki – Andrzeja Kosendiaka.

Program koncertu „Do życia mnie budzi muzyka”
(19.04.2024 r.), godz. 10:30, Aula Magna Rektoratu UJK, ul. Żeromskiego 5

• Chór „Kolorowe nutki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Starachowicach pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek;
  • Chór dziecięco-młodzieżowy „Adagio” Koneckie Centrum Kultury pod dyrekcją Joanny Szewczyk-Kędzior;
  • Chór „Piątkowe Nutki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kielcach pod dyrekcją Eweliny Tabiszewskiej;
  • Chór dziecięcy „Mała Fermata” pod dyrekcją Magdaleny Sitkowskiej;
  • Chór Kameralny Portamento z Parku Kultury w Starachowicach dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek
  • O akompaniament zadba Piotr Sitkowski.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach przygotował dla małych artystów muzyczną niespodziankę, czyli występ Chóru Instytutu Muzyki pod dyrekcją dr hab. prof. UJK Ewy Robak.