Wieczór wspomnień poświęcony Pawłowi Kopciowi - zaproszenie

Biblioteka Uniwersytecka UJK oraz Świętokrzyski Klub Alpinistyczny zapraszają na wieczór wspomnień poświęcony śp. Pawłowi Kopciowi, wspinaczowi i himalaiście z Kielc. Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2024 r. (czwartek) o godz. 18:00 w siedzibie biblioteki przy ul. Uniwersyteckiej 19. Wstęp wolny – zapraszamy.

Gdybyś w wiecznym śniegu polec miał,
To nad tobą niby nad kimś bliskim
Skłonią siwe głowy szczyty skał,
Jak najtrwalsze w świecie obeliski.
(Włodzimierz Wysocki)

Śp. Paweł Kopeć był w latach 2005-2010 studentem fizyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Jego wielką pasją były góry. Pozostał w nich na zawsze podczas zejścia z wierzchołka Nanga Parbat w Himalajach, który zdobył 2 lipca 2023 r.

Prosimy wszystkich, którzy znali Pawła na różnych etapach Jego życia, o włączenie się w organizację spotkania. Zachęcamy do aktywnego udziału poprzez snucie opowieści, prezentację pamiątek i zdjęć lub tylko poprzez swoją obecność.

Kontakt:
Ewa Kornecka-Mogielska
Oddział Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej
tel.: 41 349 7181, e-mail: ewa.kornecka-mogielska@ujk.edu.pl

Flaga i godło Polski

Projekty ze środków budżetu państwa
lub Państwowego Funduszu Celowego