Kolejny projekt UJK dofinansowany przez NAWA

„Młoda polszczyzna na styku kultur - promocja, wiedza, edukacja” to inicjatywa Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa oraz Uniwersytetu Otwartego UJK, która znalazła się w gronie wyróżnionych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Projekt otrzyma dofinansowanie w ramach programu Promocja Języka Polskiego.

Fundusze otrzyma łącznie 16 uczelni i instytutów badawczych. Projekty promujące język polski będą realizowane we współpracy z partnerami zagranicznymi – w przypadku „Młodej polszczyzny na styku kultur” będą to trzy włoskie uniwersytety: Università degli studi di Bari Aldo Moro, Università di Genova i Università degli Studi di Torino.

Zespołowi Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży, kierowanemu przez dr hab. prof. UJK Annę Wileczek, składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w promowaniu języka polskiego.

Informacje o projekcie dostępne są na stronie - https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/znamy-wyniki-naboru-do-programu-promocja-jezyka-polskiego