Wyniki międzynarodowego rankingu uczelni The Times Higher Education

Po raz pierwszy w historii naszego Uniwersytetu wzięliśmy udział w dwudziestej edycji międzynarodowego rankingu The Times Higher Education „World University Rankings 2024”. W rankingu tym uczestniczyły 1904 uniwersytety ze 108 krajów.

Znaleźliśmy się w nim na pozycji 1501+, na piątym miejscu ex aequo z dziewięcioma polskimi uczelniami: Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniką Białostocką, Politechniką Krakowską, Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie. Oceniane były kryteria mieszczące się w następujących pięciu kategoriach: dydaktyka, zaplecze badawcze, jakość badań, współpraca z przemysłem, umiędzynarodowienie. Bardzo ważnym kryterium oceny były cytowania publikacji. Na pierwszych trzech miejscach w Polsce, z lokatą 601-800, uplasowały się Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Nasz Uniwersytet uzyskał 21,3 pkt w kategorii dydaktyka, 12,3 pkt w kategorii zaplecze badawcze, 11,9 pkt w kategorii jakość badań, 18,4 pkt w kategorii współpraca z przemysłem i 27,9 pkt w kategorii umiędzynarodowienie. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji rankingu ocena Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach będzie wyższa we wszystkich kategoriach.