Zmarł prof. Rafał Leszczyński

Ze smutkiem informujemy, że 26 sierpnia zmarł prof. Rafał Leszczyński przez długie lata związany z naszą uczelnią.

Prof. Rafał Leszczyński zmarł w wieku 90 lat. Z naszą uczelnią związany był od początku jej istnienia. Zaczął pracę w 1969 roku na stanowisku docenta w ówczesnej Wyższej Szkole Nauczycielskiej. Był kierownikiem Zakładu Filologii Polskiej, potem kierował Zakładem Historii i Teorii Literatury w Instytucie Filologii Polskiej oraz Zakładem Literatury Przedrozbiorowej. Odszedł na emeryturę w 1993 roku.

Pogrzeb prof. Rafała Leszczyńskiego odbędzie się 7 września o godzinie 14 w Kościele Ewangelicko – Reformowanym przy alei Solidarności 76a w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Ewangelicko – Reformowany przy ulicy Żytniej 42 w Warszawie.

Rodzinie i Bliskim śp. Profesora składamy wyrazy współczucia.