Pomoc dotarła do Turcji

Uczelniana zbiórka darów dla osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii dobiegła końca. Dzięki waszej hojności do ofiar dotarły paczki zawierające artykuły pierwszej potrzeby, m.in. koce, odzież i środki higieniczne. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania i apelujemy o dalszą pomoc.

Zbiórka spotkała się dużym odzewem społeczności akademickiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na każdym wydziale Uniwersytetu wyznaczono miejsca, gdzie przez tydzień można było zostawiać najpotrzebniejsze produkty. Zebrane przedmioty trafiły najpierw do punktu zbiórki w Krakowie, a następnie przetransportowano je do Turcji.

- Gorąco dziękuję pracownikom i studentom z Wydziału Sztuki, Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Wydziału Prawa i Nauk Społecznych oraz pracownikom obsługi i administracji UJK, za to, że odpowiedzieli na wołanie o pomoc dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji i Syrii – powiedziała dr hab. inż. Barbara Gawdzik, prof. UJK i Prorektor ds. kształcenia, która wspólnie z Zarządem Uczelnianej Rady Samorządu Studentów koordynowała akcję pomocy.

Zaangażowanie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach docenił Cengiz Kamil Fırat, Ambasador Republiki Turcji w Polsce. W liście skierowanym do władz uczelni podziękował za otwarte serca i solidarność z narodem tureckim w tym trudnym czasie. Pełna treść listu jest dostępna TUTAJ.

Trzęsienie ziemi, które 6 lutego 2023 r. nawiedziło Turcję i Syrię, miało katastrofalne skutki dla obydwu krajów. Według najnowszych danych zginęło 46 tysięcy osób, a kolejne tysiące pozostają bez dachu nad głową. Z uwagi na skalę zniszczeń zachęcamy do przekazywania darowizn finansowych, które nadal można wpłacać na rachunek Ambasady Turcji w Polsce.

Nazwa banku: SANTANDER BANK POLSKA

Nazwa konta: AMBASADA TURCJI

Nr konta: 41 1090 1883 0000 0001 5300 0647.

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka