Profesor Henryk T. Mitosek nie żyje

Z przykrością informujemy, że 22 lipca zmarł prof. dr hab. inż. Henryk T. Mitosek, związany z Instytutem Geografii naszej Uczelni.

Prof. Henryk T. Mitosek urodził się 5 kwietnia 1943 roku w Puławach. Profesor związany był z Instytutem Geografii od 1998 roku. W latach 2005-2008 pełnił funkcję dyrektora. Jego zainteresowania naukowe były związane głównie z hydrologią i statystyką. Pozycje książkowe autorstwa Henryka T. Mitoska:  „Stochastyczna struktura przepływu rzecznego”, „Problemy hydrologii stochastycznej”, „Procesy stochastyczne, pola losowe i momenty liniowe”, „Metody statystyczne w hydrologii”  na stałe weszły do kanonu obowiązkowych lektur naukowców oraz studentów zajmujących się tą tematyką.

Pasją Pana Profesora były podróże. Zwiedził niemalże całą Polskę i Francję. Odwiedził także dalsze zakątki świata (np. Meksyk).

Pan Profesor  był osobą skromną. Cieszył się prostymi przyjemnościami życia, chętnie dzielił się swoimi pasjami – systematycznie w skrzynkach poczty elektronicznej pracowników Instytutu pojawiały się przesyłki od Pana Profesora dotyczące całego świata.

Takim Go zapamiętamy.

 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2022-07-25 14:34

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka