Dni Jakości Kształcenia

Jakość kształcenia jest rzeczą fundamentalną. Mogliśmy się o tym przekonać podczas Dni Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Wydarzenie odbyło się w dniach 12-13 maja. Pierwszy dzień miał charakter ogólnouczelniany i odbył się w budynku Wydziału Humanistycznego. – Wysoka jakość kształcenia sprawia, że wypromujemy absolwenta, który będzie miał dużą korzyść osobistą, także społeczną, bo przekładającą się na przydatność zawodową. Dni jakości powinni być refleksją nad tym tematem. Jakość kształcenia ustawia nas także w różnych rankingach. Im bardziej dbamy o jakość kształcenia, tym bardziej ten ranking wypada dla nas korzystnie – mówił podczas otwarcia prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Dni Jakości Kształcenia otworzył wykład dr Małgorzaty Weryszko z Katedry Psychologii pt. „Psychologiczne aspekty funkcjonowania uczniów/studentów w czasie pandemii”. Swoje dokonania zaprezentowali: Akademickie Biuro Karier, Filia UJK w Sandomierzu i Szkoła Doktorska UJK.

W drugim dniu wydarzenia swoimi osiągnięciami pochwaliły się poszczególne wydziały naszej uczelni. Wiele działo się w  Collegium Medicum UJK. W pracowni dietetyki pracownicy UJK i studenci kierunku dietetyka odbyli warsztaty w trakcie których przygotowali potrawy. Wszystko działo się pod okiem dr Kamili Sobaś, która wraz z Agatą Bujak-Krzemińską i Szymonem Osowskim przygotowała uczestników teoretycznie oraz udzielała praktycznych wskazówek. Na koniec miała miejsce wspólna degustacja.

Częścią Dni Jakości Kształcenia był także konkurs Voice of RAP, który odbył się w Studenckim Klubie WSPAK. To już piąta edycja tego konkursu w którym młodzież z ośrodków wychowawczych i resocjalizacyjnych rapuje do swoich słów. Często są to teksty autobiograficzne, traktujące o trudnych chwilach i problemach młodych ludzi. Czasem pojawia się inna stylistyka. W tym roku zdobywca drugiego miejsca rapował w towarzystwie muzyki Bacha i Mozarta. W tegorocznej edycji Voice of RAP pierwsze miejsce zdobył Dominik Łukaszewski z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście, drugie Cezary Śledź z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej, a trzecie Adrian Dryg z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Skarżysku.

Oprócz tego, na poszczególnych wydziałach UJK i w filiach uczelni, miały miejsce wykłady, warsztaty i spotkania.

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka