Edukacja w czasach pandemii

W dniach 13-14 maja 2022 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UJK odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii – badania, dialog, rozwojowe zasoby i codzienne praktyki.

Została ona zorganizowana we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (Instytut Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji) i Sekcją Edukacji Elementarnej KNP PAN.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 90 uczestników, w tym ponad jedną trzecią stanowili zaproszeni zagraniczni goście (USA, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Rumunia, Turcja, Albania i in.), w tym nauczyciele akademiccy i studenci korzystający z programu Erasmus +, władze samorządowe, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele metodycy, nauczyciele praktycy i studenci UJK.

Zaplanowano 4 sesje plenarne oraz 8 sekcji tematycznych zakończonych interesującymi i inspirującymi dyskusjami.

Podczas konferencji studenci i nauczyciele doskonalili się zawodowo na 10 warsztatach tematycznych.

Dzięki dofinansowaniu konferencji przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych (nr umowy DNK/SP/513722/2021) uczestnicy mogli korzystać m.in. z tłumaczenia symultanicznego i bezpłatnego cateringu.

Obrady plenarne były transmitowane online i nagrywane. Można oglądać je na kanale YouTube:

Transmisja on-line z Konferencji - dzień I (13 maja) oglądaj

Transmisja on-line z Konferencji - dzień II (14 maja) oglądaj

Witryna WWW Konferencji https://www.wczesnaedukacja2022.pl/

 

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka