Ma głowę pełną… opakowań

Minimalistyczne, ekologiczne i funkcjonalne – takie są prace Aleksandry Pałgan, która wygrała prestiżowy konkurs „Art of Packaging” w dwóch kategoriach. Studentka Wydziału Sztuki UJK zapewniła sobie zwycięstwo projektami opakowań na miód i olejki do twarzy.

„Art of Packaging” to ogólnopolski konkurs na najlepsze opakowania. Biorą w nim udział profesjonaliści i debiutanci. Osobno oceniane są opakowania istniejące już na rynku oraz pomysły studentów i absolwentów szkół i uczelni. Nagrody tegorocznej, XV edycji „Art of Packaging” zostały przyznane podczas uroczystej gali, która pod koniec września odbyła się w Filharmonii Poznańskiej.

Aleksandra Pałgan swoich sił w konkursie próbowała już po raz trzeci. W poprzednich latach przygoda z „Art of Packaging” kończyła się jednak na nominacjach. Tym razem jury doceniło prace naszej studentki, przyznając jej pierwsze miejsce za najlepsze opakowanie pszczele i także pierwsze miejsce w kategorii urody. Dwie inne prace uzyskały nominacje.

– W projektach zgłoszonych na konkurs skupiałam się na prostocie przekazu i stworzeniu takich opakowań, które będą przyjazne środowisku. To wiąże się z moimi zainteresowaniami. W ramach pracy dyplomowej będę projektować opakowanie na kosmetyki naturalne – mówi Aleksandra Pałgan.

Projekty tworzyła ręcznie, używając ekologicznych materiałów, które dobrze korespondują z produktami, jakie mogłyby się w nich znaleźć. – Oczywiście, chciałabym, aby te opakowania zaistniały na rynku, ale nie wiem czy kategorie, w których wzięłam udział nie są zbyt niszowe. Może jednak znajdą się regionalni wytwórcy, których moja praca zainteresuje? Kto wie – mówi Aleksandra Pałgan.

Wśród nominowanych w konkursie „Art of Packaging” znalazła się spora reprezentacja Wydziału Sztuki UJK. Poniżej lista nominowanych w poszczególnych kategoriach:

  1. Kategoria: de luxe:

Aleksandra Pałgan – opakowanie przeznaczone do przechowywania miodu

  1. Kategoria: POS

Michał Polakowski ­– produkt kosmetyczny typu krem

  1. Kategoria: pakowanie pszczele

Aleksandra Pałgan – dwa opakowania przeznaczone do przechowywania miodu (zwycięstwo i nominacja)

Aleksandra Lorencik – opakowanie na miód

  1. Kategoria: tekturowa kreacja

Ewa Juszczyk – opakowanie przeznaczone na produkty Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Świętokrzyskiego

Kinga Nowak – opakowanie na struny do gitary

  1. Kategoria: urody

Aleksandra Pałgan – opakowanie przeznaczone dla olejków naturalnych do twarzy

Aleksandra Pałgan to studentka II roku II stopnia sztuk plastycznych, wcześniej studiowała wzornictwo. W tym roku wygrała też inny konkurs – na logo Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Jest stypendystką ministra edukacji i nauki za znaczące osiągnięcia artystyczne.

Gala konkursu "Art of Packaging"

Źródło: https://www.facebook.com/ART-OF-PACKAGING-135546736485182/

 

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2021-11-24 14:21

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka