Wystawa malarstwa Lucyny Gozdek

Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Lucyny Gozdek pt. "W przestrzeni II". Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 18.00 w formule online.

Zapraszamy w czwartek, 10 grudnia o godz. 18:00 do przestrzeni wirtualnej Biblioteki Uniwersyteckiej na otwarcie wystawy malarstwa Lucyny Gozdek pt. "W przestrzeni II".

Transmisja  Uniwersyteckie Centrum Mediów UJK na kanale UCM UJK LIVE https://www.youtube.com/channel/UCePfjBGR2Jle4reROIcpaGQ

Lucyna Gozdek tworzy obrazy olejne i akrylowe, ponadto instalacje ze szkła i szklane obrazy. Artystka czerpie tematy z natury, obserwuje zjawiska, rozproszenie światła, trójwymiarowe kształty, a następnie przenosi na obraz zatrzymane zdarzenia, by uchwycić to, co ulotne w przyrodzie. Twórczość Artystki jest porównywana z teorią piękna Immanuela Kanta, w której mieszczą się takie kategorie jak malowniczość, bezinteresowność, wzniosłość i piękno. Artystka harmonijnie uzupełnia malarstwo szklanymi elementami, umiejętnie łączy sztukę z designem. W swojej dotychczasowej twórczości prace malarskie prezentowała m.in. w Krakowie, Sandomierzu, Kielcach, Pińczowie, Toruniu, Rzeszowie, we Lwowie, Winnicy, Użgorodzie, Dniepropietrowsku czy Vikolincu. Artystka zajmuje się działalnością kuratorską oraz koordynacją wystaw na Ukrainie. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków w Pile.
 
Lucyna Gozdek od wielu lat zajmuje się również projektowaniem i produkcją oryginalnych szklanych ozdób świątecznych, bombek choinkowych i dekoracji całorocznych. Swoje projekty wystawia na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie.
 
Wystawa będzie czynna do końca stycznia.
 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-12-11 08:54

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka