To był rok fascynującej nauki

120 słuchaczy i 120 godzin ćwiczeń – w sobotę zakończyła się kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego. Było uroczyste wręczenie dyplomów, występy artystyczne i prezentacje, podczas których mali studenci zabrali słuchaczy w podróż po kosmosie, do świata dinozaurów, literatury i muzyki.

120 słuchaczy i  120 godzin ćwiczeń – w sobotę zakończyła się kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego. Było uroczyste wręczenie dyplomów, występy artystyczne i prezentacje, podczas których mali studenci zabrali słuchaczy w podróż po kosmosie, do świata dinozaurów, literatury i muzyki.

Podsumowanie odbyło się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK. - To, co wiemy to tylko kropelka, a to czego jeszcze nie wiemy to cały ocean – tą myślą Isaaca Newtona zwróciła się do małych studentów dr hab. Monika Szpringer, prof. UJK, prorektor ds. studenckich i kształcenia. – Myślę, że ta kropelka wiedzy, którą tu otrzymaliście jest spora jak na wasz wiek, ale jeszcze cały ocean przed wami. Z całego serca wam życzę, żeby tych kropelek było coraz więcej, żebyście poznawali świat, poznawali siebie, innych środowisko, żebyście czynili ten świat piękniejszym  dzięki waszej mądrości. Tej wielkiej mądrości, zapału, energii z całego serca wam życzę – mówiła prorektor.

Była to IV edycja Uniwersytetu Dziecięcego. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie naukowych i artystycznych zainteresowań uzdolnionych dzieci,  uczniów z terenu województwa świętokrzyskiego w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia odbywały się przez dwa semestry, m.in. pod okiem nauczycieli akademickich UJK. Koordynatorzy już zapowiedzieli rekrutację do kolejnej edycji.

Galeria zdjęć

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2018-06-28 08:26