Więcej niż turniej

Pierwsze miejsce zajęli piłkarze kieleckiego ZDZ, drugie drużyna „Nie mam pojęcia”, a trzecie Łydy Garfielda. Sportowy wynik to tylko część VIII Turnieju Charytatywnego w piłkę nożną „Jesteśmy, by zmieniać życie – pamięci Izy Domagały".

W Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK w Kielcach już od wczesnego poranka rozgrywane były turniejowe mecze. W przerwach odbywały się licytacje, występy artystyczne oraz konkursy dla kibiców. Całkowity dochód zostanie przekazany dla 11- letniej Marysi Szaraniec cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce, opóźniony rozwój psychoruchowy, niedowład czterokończynowy i epilepsję. Podczas turnieju udało sie zebrać 7 038,59 zł. 

 - To już ósma edycja tego turnieju. Na początku zbieraliśmy pieniądze na leczenie Izy, która niestety przegrała walkę z chorobą. Potem pojawił się pomysł, aby upamiętnić Izę w kolejnych turniejach z których dochód przeznaczamy na wsparcie chorych dzieci - mówi Patryk Zieliński, koordynator turnieju i szkolny kolega Izy Domagały. Uczestnikom i organizatorom dziękowała mama Izy, Elżbieta Domagała. Na turnieju pojawili się nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, w którym uczyła się Iza.

W sportowej części turnieju najlepsi okazali się piłkarze ZDZ Kielce, którzy w finale pokonali w rzutach karnych drużynę o intrygującej nazwie „Nie mam pojęcia”. Trzecie miejsce zdobyła drużyna „Łydy Garfielda”. Najlepszym bramkarzem wybrany został Sebastian Szymkiewicz (Łydy Garfielda), królem strzelców Marcin Stępień (ZDZ Kielce), a najlepszym zawodnikiem Mateusz Karwowski (Nie mam pojęcia). – Byliśmy świadkami sportowej rywalizacji, mogliśmy pomóc kolejnej osobie. Były piłkarskie emocje, ale i chwila zadumy nad przemijaniem. To połączenie jest piękne i liczę, że odbędą się kolejne edycje turnieju – mówił prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. 

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2017-02-06 13:06

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka