Akademickie Targi Pracy

Akademickie Biuro Karier zaprasza wszystkich studentów z Kielc na Akademickie Targi Pracy. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się 6 czerwca (czwartek) na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK. Wstęp wolny – zapraszamy!

Akademickie Targi Pracy na stałe zagościły w kalendarzu imprez Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie, organizowane niezmiennie przez Akademickie Biuro Karier, jest okazją do spotkania studentów z przyszłymi pracodawcami. Z roku na rok Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ wśród studentów wzrasta świadomość potrzeby poznania regionalnego rynku pracy – i to już na etapie edukacji. Bardzo często młodzi ludzie widzą potrzebę podejmowania inicjatyw pozauczelnianych i nabywania doświadczenia zawodowego w trakcie studiów. Z kolei pracodawcy doceniają aktywność żaków.

Akademickie Targi Pracy pozwalają:
- poznać aktualne oferty pracy, płatnych staży, praktyk i wolontariatu;
- zrozumieć specyfikę regionalnego rynku pracy, w tym oczekiwań pracodawców w stosunku do absolwenta Uniwersytetu;
- zdobyć wiedzę na temat udziału w bezpłatnych szkoleniach;
- odwiedzić kilkudziesięciu pracodawców w jednym miejscu;
- porozmawiać bezpośrednich z wystawcami;
- pozyskać informację od przedstawicieli HR dotyczących trendów w CV i nowoczesnych procesów rekrutacyjnych;
- pogłębić wiedzę nt. ścieżek zawodowych na poszczególnych stanowiskach.

Akademickie Biuro Karier, podobnie jak przed rokiem, do udziału w Targach zaprosiło Studenckie Koła Naukowe. Dla studenckich stowarzyszeń to doskonała okazja na pozyskanie nowych członków, a także podzielenia się sukcesami oraz efektami działalności. Informacje na temat zaproszonych firm oraz Studenckich Kół Naukowych będą cyklicznie dodawane na profilu ABK na portalu Facebook: https://www.facebook.com/abkujk

Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty kompetencji miękkich z zakresu komunikacji. Zasadność organizacji warsztatów z tego obszaru jest istotna, bowiem komunikacja jest jedną z oczekiwanych przez pracodawców kompetencji miękkich.

Akademickie Targi Pracy
Termin: 06.06.2024 r., godz. 10:00 – 12:30;
Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i przyrodniczych, budynek G, parter

Czas trwania warsztatów: 11:00-13:00
Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, budynek G, s. A8

Zapisy do 24.05.2024 r.