Zbiórka krwi na inaugurację Majonezaliów

- Najpierw pomagamy, a dopiero później się bawimy – tak pierwszy dzień „Majonezaliów” podsumowała Sylwia Nawrot, przewodnicząca Uczelniana Rada Samorządu Studentów UJK. Studenckie święto zainaugurowała zbiórka krwi, która 13 maja odbyła się na Collegium Medicum UJK.

Organizatorami charytatywnej akcji byli Samorząd Studentów UJK, kielecki oddział stowarzyszenia IFMSA-Poland oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Na apel organizatorów odpowiedziało ponad 100 osób - studentów i pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy podzieliły się życiodajnym płynem. Zebrana krew pomoże w leczeniu pacjentów ze świętokrzyskich szpitali.

Niespodziankę dla wszystkich krwiodawców przygotowali sponsorzy „Majonezaliów”, czyli firma PSS Społem (producent Majonezu Kieleckiego) oraz „Piekarnia Pod Telegrafem”. Dzięki ich hojności każda osoba, która oddała krew, mogła liczyć na słodkiego pączka oraz słoik z… majonezem!

Partnerom wydarzenia dziękujemy za wsparcie szczytnej inicjatywy, a studentkom i studentom UJK za kolejny dowód empatii i gotowość do niesienia pomocy.