XVII Sesja SKN (16-17 kwietnia 2008 r.)  


Pobierz program w formacie MS WORD

 

 

 

Komisja w składzie:

Sekcja Matematyczno-Przyrodnicza:

  • dr Anna Chruszcz
  • dr Janusz Krywult
  • mgr Krzysztof Zawada

 

Sekcja Humanistyczno- Społeczna:

  • dr Joanna Karczewska
  • mgr Andrzej Kozieja
  • mgr Renata Miszczuk

 

 

 

 


 

 

 

16 kwietnia 2008 r. – środa

900 - Otwarcie XVII Sesji Studenckich Kół Naukowych „Człowiek i Jego Środowisko” – aula Akademii Świętokrzyskiej, Kielce, ul. Żeromskiego 5

930 - 10-lecie Studenckiego Koła Naukowego Paleontologów – Emilia Grzędzicka, II rok II0 biologii środowiskowej

1000-1200 - Obrady w sekcjach

 

  • sekcja Matematyczno- Przyrodnicza - sala nr. 1
  • Sekcja Humanistyczno -Społeczna - aula , parter


1200-1300 - Sesja Posterowa, aula , parter

1300 - Obrady w Sekcjach (c.d.)

(Uwaga: Po każdym referacie przewidywane są dyskusje)

1700 - Uroczysta „Kolacja Przy Świecach”

 

 

 

 

17 kwietnia 2008 r. – czwartek

 


1000-1200 - Obrady w sekcjach

 

 

 

 

 

  • sekcja Matematyczno- Przyrodnicza - sala nr.1
  • Sekcja Humanistyczno-Społeczna - aula , parter

(Uwaga: Po każdym referacie przewidywane są dyskusje)

1700 - Zakończenie Sesji - Kino Moskwa, ul. Staszica 5

  • podsumowanie
  • rozdanie nagród
  • projekcja filmu



 

SEKCJA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA


16 kwietnia

 

 

 

  1. Referat pt. „Chemia od kuchni- czyli ciekawe doświadczenia chemiczne w domowym laboratorium”
    Figiel Paulina, V rok chemii
    SKN Kalcyt
  2. Referat pt. „Jak dzielić sprawiedliwie? Problem podziału ciastka”
    Ewelina Pluta, II r. IIº matematyki
    SKN „Rozmaitości”
  3. Referat pt. „Plejstoceńskie głazy narzutowe z okolic Radoszyc jako jeden z zapisów wydarzeń z historii Ziemi”
    Buczkowski Wojciech, II rok IIº geografii
    SKN Geografów
  4. Referat pt. „Kamieniołom „Stokówka” jako przykład antropogenicznych rejonów wspinaczkowych w powiecie kieleckim”
    Maciej Solarski, III rok geografii
    Robert Knapik, III rok geografii
    SKN Krajoznawców
  5. Referat pt. „Otwornice (foraminiferida) mioceńskie z zapadliska przedkarpackiego”
    Ewelina Okła, II rok IIº biologii
    SKN Paleontologów
  6. Referat pt. „Problem identyfikacji otwornic z rodzaju Cyclammina
    Anna Wirecka, I rok IIº biologii
    SKN Paleontologów
  7. Referat pt. „Dzienne obserwacje droździka (Turdus iliacus) podczas migracji w sezonie 2007/2008 w okolicach Jaworza (gm. Zagnańsk).”
    Emilia Grzędzicka, II rok IIº biologii środowiskowej
    SKN Przyrodników
  8. Referat pt. „ Czarne dziury”
    Wolak Wojciech, V rok fizyki
    SKN Kwazar
  9. Referat pt. „Od Wielkiego Wybuchu ... do śmierci Wszechświata”
    Karol Myszona, V rok fizyki
    SKN Kwazar
  10. Referat pt. „Świecące białka”
    Kosicki Konrad, I rok IIº biologii
    SKN Genetyków i Biochemików
  11. Referat pt. „Sepsa - cichy zabójca”
    Agnieszka Sikora, I rok IIº biologii
    Anna Słowiak, I rok IIº biologii
    SKN Fizjologów Kręgowców


17 kwietnia

 

 

 

 

  1. Referat pt. „Odczyn pH- intrygujący parametr roztworów”
    Chmielowiec Małgorzata, V rok chemii
    SKN Kalcyt
  2. Referat pt. „Puchate zapylacze walczą o przeżycie”
    Agnieszka Klimont, I rok IIº geografii
    SKN Geografów
  3. Referat pt. „Pomniki przyrody ożywionej na terenie miasta Kielc.”
    Iwona Latkowska, II r IIº biologii środowiskowej
    Beata Niziołek, II r IIº biologii środowiskowej
    SKN Ochrony Przyrody
  4. Referat pt. „Badania ruchu turystycznego na zamku „Ogrodzieniec” w miesiącach letnich”
    Olga Szczepka, III rok geografii
    SKN Krajoznawców
  5. Referat pt. „Zmiany środowiska wywołane budową i funkcjonowaniem zbiornika retencyjnego w Świnnej Porębie”
    Jacek Wojewodzic, III rok geografii
    SKN Turystyki „Bez Nazwy”
  6. Referat pt. „Lasy świata- naturalne bogactwo Ziemi”
    Rafał Wolski, V rok geografii
    Cur Urszula, II rok pedagogiki
    SKN Turystyki „Bez Nazwy”
  7. Referat pt. „Zobaczyć logistykę”
    Lidia Lasek, II rok ekonomii
    Adrian Tuta, II rok ekonomii
  8. Referat pt. „Nowe stanowisko tilapii nilowej, Oreochromis niloticus, w Polsce (Teleostei: Cichlidae)
    Tatoj Krzysztof, III rok rybactwa
    SKN Rybaków, Akademia Rolnicza w Krakowie
  9. Referat pt. „Dymorfizm płciowy u słonecznicy, Leucaspius delineatus, z Zalewu Kieleckiego (Teleostei: Cyprinidae).
    Michał Nowak, III rok rybactwa
    SKN Rybaków, Akademia Rolnicza w Krakowie
  10. Referat pt. „Ochrona środowiska naturalnego jako jeden ze sposobów realizacji idei CSR. Przykłady dobrych praktyk.”
    Dominika Kita, I rok IIº ekonomii
    SKN Młodych Politologów
    Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach

 

 

 

 

SEKCJA HUMANISTYCZNO- SPOŁECZNA


16 kwietnia

 

 

  1. Referat pt. „Strefa Shengen- więcej zachodu czy korzyści”
    Broniś Paweł, III rok ekonomii
    Wesołowski Michał, III rok ekonomii
    SKN Koncept
  2. Referat pt. „Muzyka w reklamie”- negatywny i pozytywny wpływ na świadomość człowieka.”
    Zbigniew Budziński, III rok edukacji muzycznej
    SKN Muzyków
  3. Referat pt. „Eksperymentalne porównanie strategii konkurencji i kooperacji”
    Judyta Tkaczyk, I rok zarządzania
    SKN „Młodych Ekonomistów – Informatyków”
    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu
  4. Referat pt. „ Zastosowanie ekonomii eksperymentalnej do określenia modelu równowagi rynkowej.”
    Katarzyna Pociask, I rok zarządzania
    SKN „Młodych Ekonomistów – Informatyków”
    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu
  5. Referat pt. „Terroryzm jako zagrożenie bezpieczeństwa we współczesnym świecie.”
    Wojciech Pietrowski, I rok IIº ekonomii
    Ewa Rokicka, I rok IIº ekonomii
    SKN Koncept
  6. Referat pt. „ Komputeromania- skryta choroba cywilizacyjna”
    Mateusz Wciślik, V rok resocjalizacji
    SKN Cogito
  7. Referat pt. „ Niemcy: głośne „NEIN” dla przemocy w grach komputerowych?”
    Bartosz Zwierzchowski, II rok filologii germańskiej
    SKN Germanistyki
    Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  8. Referat pt. „ Problematyczność semantyki tzw. niesamodzielnych słów.”
    Barbara Wileńska, III rok filologii rosyjskiej
    SKN Rusycystów „TEKST”
  9. Referat pt. „Grzecznościowe znieważanie na przykładzie nie(użycia) niektórych form adresatywnych”
    Katarzyna Zapała, V rok filologii polskiej
    SKN Przyjaciół Teatru i Filmu
  10. Referat pt. „Czy Polska mogła wygrać wojnę we wrześniu 1939 roku? Rozważania na temat polskich przygotowań wojennych.”
    Jacek Długosz, V rok historii
    SKN Grot
  11. Referat pt. „ Dola ludności wiejskiej w przekazie historycznym i literackim w wieku XIX i na początku XX”
    Katarzyna Gadecka, V rok historii
    SKN Przyjaciół Armii Krajowej
  12. Referat pt. „ Zły sąsiad w dawnej Rzeczypospolitej.”
    Krzysztof Samek, IV rok historii
    SKN Sarmatia
  13. Referat pt. „Zdrada małżeńska w dawnej Polsce.”
    Anna Radzimirska, IV rok historii
    SKN „Sarmatia”
  14. Referat pt. „Jak kobieta- lekarz przekształciła się w kobietę lekarza.”
    Aneta Hac, V rok filologii polskiej
    SKN Przyjaciół Teatru i Filmu
  15. Referat pt. „Czy diabeł może być zbawiony?”
    Szymon Karasz, I rok pedagogiki
    Chrabąszcz Agnieszka, I rok pedagogiki
    SKN Paidagogos
    Wyższa Szkoła Handlowa im. B. Markowskiego w Kielcach.


17 kwietnia 2008 r.

 

  1. Referat pt. „Wśród ludzi więcej jest kopii czy oryginałów?”
    Marcin Agatowski, V rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    SKN Gryps im. H. Quaya
  2. Referat pt. „Encyklopedia gołowąsa czyli słowa w gąszczu znaczeń”
    Magdalena Majda, IV rok filologii polskiej
    SKN Językoznawców
  3. Referat pt. „Kultura globalna.”
    Marta Żelazowska, IV rok politologii
    SKN Homo-Politicus
  4. Referat pt. „Niebezpieczne związki.”
    Michał Powązka, III rok edukacji muzycznej
    SKN Muzyków
  5. Referat pt. „Współczesna rodzina w ujęciu antropologicznym.”
    Tomasz Żelichowski, IV rok politologii
    SKN Homo- Politicus
  6. Referat pt. „ Wpływ metody ruchu rozwijającego w Sherborne na rozwój dziecka.”
    Sylwia Cisowska, IV rok ZEWiP z terapią pedagogiczną
    Dominika Zielińska, IV rok ZEWiP z terapią pedagogiczną
    SKN Serce i Dar
  7. Referat pt. „Dyscyplina w wychowaniu.”
    Małgorzata Kobalczyk, II rok EWiP z terapią pedagogiczną
    SKN Młodych Pedagogów
  8. Referat pt. „Arteterapia jako przewodni element socjotechniki w pracy z młodzieżą.”
    Agata Paskart, IV rok resocjalizacji
    Magdalena Radziszewska, IV rok resocjalizacji
    SKN Młodych Pedagogów
  9. Referat pt. „Samobójstwa wśród młodzieży”
    Anna Więcław, I rok zdrowia publicznego
    Magdalena Biskup, I rok zdrowia publicznego
    SKN Medyk
  10. Referat pt. „Wandalizm- jak mu zapobiegać.”
    Agnieszka Nadzieja, Pedagogika resocjalizacyjna i sądowa
    Dorota Myrda, Pedagogika resocjalizacyjna i sądowa
    SKN Penitencjarne Wszechnica Świętokrzyska
  11. Referat pt. „Prostytucja wczoraj i dziś.”
    Eliza Szumlak, I rok pedagogiki
    Milena Sorbian, I rok pedagogiki
    SKN Paidagogos,
    Wyższa Szkoła Handlowa
  12. Referat pt. „Repertuar teatralny przedwojennej Łodzi jako wyznacznik struktury społecznej.”
    Tomasz Staroń, V rok filologii polskiej
    SKN Językoznawców
    Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  13. Referat pt. „Modelowanie syntagmatyczne jako artystyczny chwyt w twórczości A. Platonowa (na materiale zestawienia oryginału i polskiego tłumaczenia powieści Wykop.”
    Aleksandra Piotrowska, III rok filologii rosyjskiej
    SKN Rusycystów TEKST
  14. Referat pt. „Aktor i wiedza o człowieku.”
    Martyna Wołoszyn, IV rok filologii polskiej
    SKN Teatralne „Wyjście Ewakuacyjne”, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  15. Referat pt. „Teatr otwarty.”
    Karolina Pietras, III rok filologii polskiej
    SKN Teatralne „Wyjście Ewakuacyjne”, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  16. Referat pt. „ Skradziona niewinność „
    Kamila Czaja, III rok EWIP z j. angielskim
    Jolanta Gzowska, III rok EWIP z j. angielskim
    Paulina Ornat, V rok ZEWiP z terapią pedagogiczną
    SKN COGITO
  17. Referat pt. „Mój uczeń pił czy coś „wziął”? praktyka diagnostyczna w pracy nauczyciela.”
    Sebastian Kazek, V rok pedagogiki resocjalizacji
    Marcin Kiljasiński, V rok pedagogiki resocjalizacji
    SKN Pedagogiczno- Psychologiczne, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  18. Referat pt. „Współczesne realia pracy wychowawcy w placówkach penitencjarnych.”
    Damian Orzechowski, IV rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    SKN GRYPS im H. Quaya
  19. Referat pt. „Od Koła Naukowego LOGISTYK do fotela prezesa firmy...”
    Katarzyna Maziarz, III rok ekonomii
    Katarzyna Krasoń, II rok ekonomii
    SKN LOGISTYK, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  20. Referat pt. „Stosunek młodzieży ukraińskiej do integracji z Europą- próbka badawcza.”
    Marta Sayed, I rok stosunków międzynarodowe
    SKN Polska- Wschód, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  21. Referat pt. „Car Mikołaj II w Polsce.”
    Robert Białasiński, III rok historii
    SKN Polska- Wschód, Filia w Piotrkowie Trybunalskim

 

 

POSTERY

 

 

  1. Poster pt. „Bioluminescencja- zjawiskowe źródło światła”
    Mirosława Chrabąszcz
    SKN Kalcyt
  2. Poster pt. „W poszukiwaniu Ciągu Fibonacciego”
    Aleksandra Wróblewska II rok IIº matematyki
    SKN Rozmaitości
  3. Poster pt. „Kościoły drewniane Diecezji Łowickiej.”
    Agnieszka Rykała, I rok IIº geografii
    SKN Krajoznawców
  4. Poster pt. „Zagospodarowanie turystyczne jezior Pojezierza Świętokrzyskiego”
    Marlena Sokołowska, II rok geografii
    SKN Geografów
  5. Poster pt. „Charakterystyka przyrodnicza skamieniałego miasta (Pogórze Ciężkowickie)”
    Mateusz Ćwikła, II rok geografii
    SKN Geografów
  6. Poster pt. „Flawonoidy- naturalne substancje lecznicze”
    Dusik Małgorzata, IV rok chemii
    SKN Kalcyt
  7. Poster pt. „Stres i co dalej”
    Ilona Kumor, II rok zdrowia publicznego
    Karolina Solka, II rok zdrowia publicznego
    Wyższa Szkoła Umiejętności
    SKN Zdrowia Publicznego
  8. Poster pt. „Historia i działalność Magazynu Studentów Akademii Świętokrzyskiej „Presik””
    Piotr Tkaczyk, III rok filologii polskiej
    SKN Przyjaciół teatru i filmu
  9. Poster pt. „Uśmiech dziecka”
    Agata Kazubek, IV rok pedagogiki
    Natalia Kubecka, IV rok ZEWiP z terapią pedagogiczną
    SKN Serce i Dar
  10. Poster pt. „Kraków, Bratysława , Wiedeń , Budapeszt jako cztery stolice Średniowiecznej Europy.”
    Katarzyna Gadecka. V rok historii
    SKN Przyjaciół Armii Krajowej
  11. Poster pt. „ Blaski i cienie miłości w opinii środowiska studenckiego”
    Łukasz Janik, III rok socjologii
    SKN Językoznawców, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  12. Poster pt. „ SKN Gryps - Marzenia się spełniają.”
    Łukasz Żuchowski, V rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    Andżelina Niedbałowska, V rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    SKN Gryps im H. Quaya
  13. Poster pt. „(5=10) (10=X= .ĩ.=1010) (jeden zero=dziesięć) (2+8=10)(10=dziesięć) (numer dziesięć =dziesiątka). O co chodzi?”
    Katarzyna Nobis, V rok filologii rosyjskiej
    SKN Rusycystów TEKST

 


Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka