P r o g r a m
XVI Sesji Studenckich Kół Naukowych
„Człowiek i Jego Środowisko”
17-18 kwietnia 2007 r.

 

 

 

Przewodniczący obrad:

 

 

Sekcja Matematyczno- Przyrodnicza:
  • dr Anna Chruszcz
  • dr Marek Stachurski
  • dr Janusz Krywult
  • mgr Krzysztof Zawada
Sekcja Humanistyczno- Społeczna:
  • dr Jolanta Bujak- Lechowicz
  • mgr Renata Miszczuk
  • mgr Joanna Karczewska
  • mgr Andrzej Kozieja

 

17 kwietnia 2007 r. – wtorek

900- Otwarcie XVI Sesji Studenckich Kół Naukowych „Człowiek i Jego Środowisko”- aula Akademii Świętokrzyskiej, Kielce, ul. Żeromskiego 5
930- Referat pt. „XXX-lecie Studenckiego Koła Naukowego Przyrodników Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach” Witold Wesołowski II rok geografii SUM
1000-1210- Obrady w Sekcjach:

 

 

  • Sekcja Matematyczno – Przyrodnicza - aula Akademii Świętokrzyskiej,
  • Sekcja Humanistyczno – Społeczna - sala nr 3

1215- Sesja posterowa Sekcji Humanistycznej- aula Akademii Świętokrzyskiej
1315-1700- Obrady w Sekcjach (c.d.)
1800-2000- Zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego, ul. Świętokrzyska 15

 

 

 

18 kwietnia 2007 r. – środa

900–1000- Sesja posterowa Sekcji Matematyczno-Przyrodniczej - aula Akademii Świętokrzyskiej
1015-1315- Obrady w Sekcjach:

 

 

 

  • Sekcja Matematyczno-Przyrodnicza-aula Akademii Świętokrzyskiej
  • Sekcja Humanistyczno- Społeczna - sala nr 3

1315-1330- Przerwa
1330–1500- Obrady w Sekcjach (c.d.)
1730-1800- Podsumowanie XVI Sesji Studenckich Kół Naukowych Studencki Klub WSPAK, Kielce, ul. Śląska 11 (miasteczko studenckie)
2000-2400- Bal w SK WSPAK

 

 

 

 

SEKCJA HUMANISTYCZNO - SPOŁECZNA

 

 

 

 

I dzień

 

 

  1. Referat pt. „Jak nie zwariować w szkole”
    Gzowska Jolanta, IV r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
    Mańkus Kamila, IV r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
    SKN COGITO
  2. Referat pt „Różnie równi. Wpływ mikrośrodowiska na aspiracje społeczno- edukacyjne gimnazjalistów”.
    Katarzyna Kossek, V r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
    SKN Serce i Dar
  3. Referat pt. „Street working jako socjotechniczna metoda pracy z młodzieżą w środowisku otwartym”
    Niewczas Łukasz, V r resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    SKN GRYPS im H. Quaya
  4. Referat pt. „Agresja językowa uczniów gimnazjum”
    Sygidus Agnieszka, V rok filologii polskiej
    SKN Językoznawców- Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  5. Referat pt. „Przyroda a slang”
    Magdalena Majda, III rok filologii polskiej
    SKN Językoznawców- Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  6. Referat pt. „Media zagrożeniem dla współczesnej rodziny? Obraz badań przeprowadzonych na terenie miasta Piotrków Trybunalski w 2006 roku.”
    Kazek Sebastian , IV r pedagogiki resocjalizacyjnej
    Kiliasiński Marcin, IV r pedagogiki resocjalizacyjnej
    SKN Pedagogiczno – Psychologiczne – Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  7. Referat pt. „Dyscyplina w szkole”
    Kobalczyk Małgorzata, I rok EWiP z terapią pedagogiczną
    SKN Młodych Pedagogów
  8. Referat pt. „Niepowodzenia szkolne”
    Poskart Agata, II rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    SKN Młodych Pedagogów
  9. Referat pt. „Występowanie wad postawy wśród młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym na przykładzie powiatu Jaworskiego (woj. Dolnośląskie)”
    Anita Stradowska, I rok pielęgniarstwa
    SKN Medyk
  10. Referat pt. „Znajomość zawodu ratownika medycznego wśród studentów po wprowadzeniu Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym”
    Łukasz Patyna, III rok pielęgniarstwa
    SKN Medyk
  11. Referat pt. „Kampania wrześniowa czy bal wszystkich świętych?
    - o popularności slangu studenckiego”
    Ćwierz Agnieszka, V rok pedagogiki
    Jędruch Małgorzata, V rok pedagogiki
    Ślubowska Sylwia, V rok pedagogiki
    SKN COGITO
  12. Referat pt. „Uśmiech dziecka sukcesem dorosłych... czyli o środowiskach warunkujących radosne przeżywanie dzieciństwa”
    Andżelika Wojciechowska, V r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
    SKN Serce i Dar
  13. Referat pt. „Człowiek jest wartością samą w sobie- rzecz o tolerancji”
    Agatowski Marcin, IV r resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    SKN GRYPS im. H. Quaya
  14. Referat pt. „Tradycje hotelarstwa w Kielcach”
    Ewa Machnicka, I rok ekonomii
    SKN Turystyki, Wyższa Szkoła Umiejętności
  15. Referat pt. „Czy czujemy się katolikami? Związek religii z tożsamością narodową”
    Robert Zieliński. V rok politologii
    SKN Homo Politicus
  16. Referat pt. „Niemieckie dywizje pancerne SS na froncie wschodnim, czerwiec 1941- lipiec 1943 roku.”
    Długosz Jacek, IV r Historii
    SKN GROT
  17. Referat pt. „Połaniec w XVI-XVIII wieku”
    Piotr Baran, III rok historii
    SKN Sarmatia
  18. Referat pt. „Kształcenie i edukacja synów magnackich w XVII wieku.”
    Krzysztof Samek, III rok historii
    SKN Sarmatia
  19. Referat pt. „Animistyczna wizja świata”
    Grzegorz Wilk- Jakubowski , V r politologii
    SKN Homo Politicus

 

 

 

 

II dzień

 

 

 

 

 

  1. Referat pt. „Euro- pieniądz XXI wieku”
    Rokicka Ewa, III rok ekonomii
    Dominika Długosz, III rok ekonomii
    Wojciech Pietrowski, III rok ekonomii
    SKN Koncept
  2. Referat pt. „Efektywność form inwestowania kapitału a preferencje inwestycyjne studentów”
    Sylwia Makuch, I rok II0 ekonomii
    Kamil Wisniewski, I rok II0 ekonomii
    SKN Koncept
  3. Referat - Komunikat z badań - „Umiejętność zarządzania własnymi finansami przez studentów”
    Katarzyna Dworczyńska, IV rok ekonomii
    Robert Kacprzak V rok ekonomii
    Agnieszka Skrobacz V rok ekonomii
    Rafał Tomaszewski IV rok ekonomii
    SKN Młodych Ekonomistów „ЄCONOMU$”
    Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji
  4. Referat pt. „Obywatel a władza: Kolegia odwoławcze w samorzadzie terytorialnym”
    Jarosław Bąkowicz, Paulina Biniecka, III rok stosunków międzynarodowych
    SKN Promowania Myśli Obywatelskiej, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  5. Referat pt. „Unia walutowa i jej rola w procesie integracji europejskiej”
    Paweł Mazerant, II rok stosunków międzynarodowych
    SKN „Nowa Europa”, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  6. Referat pt. „Na tropie wartości europejskich”
    Marta Sayed, III rok filologii angielskiej
    SKN „Nowa Europa” Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  7. Referat pt. „Emigracja Polaków w dobie członkostwa Polski w Unii Europejskiej”
    Kamila August, I r. II0 ekonomii
    SKN Societas
  8. Referat pt. „Wyzwania globalizacji, postulaty ruchu alterglobalistycznego”
    Patryk Szczygieł, V r Politologii
    SKN Societas
  9. Referat pt. „Psychosemiotyczne aspekty nominacji w komunikacji (na przykładzie leksyki biznesu)”
    Jekaterina Boczkowska , V rok filologii rosyjskiej
    SKN Językoznawcze
    Uniwersytet Łódzki
  10. Referat pt. „Problem czasu w języku. Czas kognitywny a czas gramatyczny”
    Mateusz Kowalski, V r filologii polskiej
    SKN Rusycystów TEKST
  11. Referat pt. „Polinomia leksykalna w języku i tekście literackim (na materiale języka rosyjskiego i polskiego)”
    Anna Wójcik, IV r filologii rosyjskiej
    SKN Rusycystów TEKST
  12. Referat pt. „Pro i contra...logistyka i przyroda”
    Lidia Lasek, I rok ekonomii
    Adrian Tuta, I rok ekonomii
    SKN Logistyk
  13. Referat pt. „Teatr alternatywny Gardzienice i jego związki z antykiem”
    Ewa Tarnowska, IV r filologii polskiej
    SKN Teatralne „Wyjście Ewakuacyjne”- Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  14. Referat pt. „Teatr mój widzę”
    Jakub Doliwa, V r filologii polskiej
    SKN Teatralne „Wyjście Ewakuacyjne”- Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  15. Referat pt. „Projekt i budowa informatycznych zasobów muzeum w Piotrkowie Trybunalskim”
    Łukasz Przybył, IV rok historii
    SKN Historyczno-Informatyczne, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  16. Referat pt. „Jak upadały miasta w XVIII wieku na przykładzie Żarnowa”
    Barbara Wychowałek, III r historii
    Paulina Szymańska, III r historii
    SKN Archiwistów, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  17. Referat pt. „Teatr działań wojennych jako jeden z determinantów rozwoju wojskowości polskiej w XVII wieku.”
    Maciej Roman Hubka, V r historii
    SKN Historyków KLIO, Filia w Piotrkowie Trybunalskim
  18. Referat pt. „Rolnictwo polskie, wymiar regionalny i jego znaczenie - na przykładzie Ziemi Piotrkowskiej”
    Kesja Szewczyk, III rok ekonomii
    Joanna Kulik, III rok ekonomii
    SKN Młodych Ekonomistów, Filia w Piotrkowie Trybunalskim

     

 

 

SEKCJA MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZA

 

I dzień

 

 

  1. Referat pt. „Zmiany demograficzne miasta Kielce na przestrzeni dziejów.”
    Marcin Chomik. I rok SUM geografii
    Sławomir Madejski, I rok SUM geografii
    SKN Turystyki „Bez nazwy”
  2. Referat pt. „Ocena świadomości ekologicznej mieszkańców Kielc na podstawie ankiet.”
    Justyna Gierczyńska, II rok ochrony środowiska
    Irmina Dąbrowska, II rok ochrony środowiska
    SKN Geoekologów
  3. Referat pt. „Uwarunkowania występowania kwaśnego smogu w Kielcach.”
    Barbara Lewczuk, V rok geografii
    Paweł Kiczor, V rok geografii
    Ewa Machnicka, V rok geografii
    SKN Geoekologów
  4. Referat pt. „Walory mikologiczne Pasma Jeleniowskiego w Górach Świętokrzyskich.”
    Agnieszka Sikora, III rok biologii
    Katarzyna Stępień, III rok biologii
    Anna Wolder, III rok biologii
    SKN Ochrony Przyrody
  5. Referat pt. „Chronione rośliny naczyniowe okolic Stopnicy w województwie Świętokrzyskim.”
    Karolina Brońska, III rok biologii
    SKN Botaników
  6. Referat pt. „Aktywność głosowa puszczyka (Strix aluco L. )w okolicach wybranych starych dębów gminy Zagnańsk.”
    Emilia Grzędzicka, I rok SUM biologii
    SKN Przyrodników
  7. Referat pt. „Wycinać czy leczyć?- wpływ szrotówka kasztanowcowiaczka (cameraria ohridella) na stan kasztanowców Polski.”
    Ewelina Wesołowska, III rok biologii
    SKN Przyrodników
  8. Referat pt. „Szata roślinna torfowisk węglanowych Ponidzia”
    Michał Śniatecki, III rok biologii
    Bartosz Piwowarski, I SUM biologii
    SKN Botaników
  9. Referat pt. „Zagrożenia flary kserotermicznej na przykładzie środkowego Ponidzia”
    Iwona Latkowska, I SUM biologii
    Beata Niziołek, I SUM biologii
    SKN Ochrony Przyrody
  10. Referat pt. „Krasnobród - atrakcja turystyczna Roztocza”
    Łukasz Łoziński, II rok SUM geografii
    SKN Turystyki „Bez Nazwy”
  11. Referat pt. „Walory przyrodnicze Magurskiego Parku Narodowego”
    Ewa Machnicka, I rok ekonomii
    SKN Turystyki
    Wyższa Szkoła Umiejętności
  12. Referat pt. „Antropogenizacja środowisk krasowych w Górach Świętokrzyskich.”
    Witold Wesołowski, II rok SUM geografii
    SKN Geografów
  13. Referat pt. „System finansowania ochrony środowiska w Polsce”
    Ewa Materek, II r. finansów i bankowości
    Magdalena Lepiarz, II r. finansów i bankowości
    SKN Miłośnicy biznesu, Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji
  14. Referat pt. „Badania świadomości ekologicznej studentów kierunku ochrona środowiska lubelskich uczelni wyższych”
    Joanna Godzień, IV rok Ochrony Środowiska
    Katolicki Uniwersytet Lubelski
  15. Referat pt. „Wpływ segregacji odpadów na środowisko”
    Tomasz Drożdżowski , I r. zdrowia publicznego
    SKN Zdrowia Publicznego
    Wyższa Szkoła Umiejętności
  16. Referat pt. „Paradoksy Kosmologiczne”
    Karol Myszona, IV rok fizyki
    SKN Kwazar
  17. Referat pt. „Struktura Wszechświata”
    Wojciech Wolak, IV rok fizyki
    SKN Kwazar
  18. Referat pt. „Sieci neuronowe i ich zastosowania”
    Paweł Fijałkowski, IV rok elektrotechniki
    Jacek Kołodziejski , III rok elektrotechniki
    SKN „Foton”Politechnika Świętokrzyska
  19. Referat pt. „Pamięci holograficzne”
    Jacek Ćmielewski, IV rok elektrotechniki
    Piotr Gogolewski, IV rok elektrotechniki
    SKN „Foton”
    Politechnika Świętokrzyska
  20. Referat pt. „Światło a samopoczucie i zdrowie człowieka.”
    Dorota Adamczyk , III rok fizyki
    Michał Kornacki, , III rok fizyki
    SKN Fizyków „Kwant”
  21. Referat pt. „Co zawiera kieliszek wina?”
    Beata Kaczmarczyk, III rok fizyki
    Edyta Łyżwa, III rok fizyki
    Marta Ramecka, , III rok fizyki
    SKN Fizyków „Kwant”

     

 

II dzień

 

  1. Referat pt. „Dlaczego analiza kopalnych wypluwek może dostarczyć cennych informacji o życiu ptaków?”
    Emilia Grzędzicka, I SUM biologii
    SKN Paleontologów
  2. Referat pt. „Muzeum kręgowców triasowych w Krasiejowie - z błota wyjęte i w błoto wyrzucone.”
    Jędrzej Chojnacki, II SUM biologii
    SKN Paleontologów
  3. Referat pt. „Presja wędkarska na jeziorze Rożnowskim w okresie zimowym na podstawie wyników połowów podlodowych”
    Michał Borowiec, IV r. rybactwa śródlądowego i ochr. środow. wodnego
    Marcin Serwiński IV r. rybactwa śródlądowego i ochr. środow. wodnego
    Krzysztof Szczęch IVr. rybactwa śródlądowego i ochr. środow. wodnego
    Tomasz Zalewski IVr. rybactwa śródlądowego i ochr. środow. wodnego
    Krzysztof Wasieczko IVr. rybactwa śródlądowego i ochr. środow. wodnego
    SKN Rybaków
    Akademia Rolnicza im H. Kołłątaja w Krakowie
  4. Referat pt. „Kiełb krótkowąsy Gobio gobio (Linnaeus, 1758) w Polsce - tylko jeden czy kilka gatunków? (Teleostei: Cyprinidae)”
    Michał Nowak, II r. rybactwa śródlądowego i ochr. środowiska wodnego
    SKN Rybaków
    Akademia Rolnicza im H. Kołłątaja w Krakowie
  5. Referat pt. „Wpływ słońca na poszukujące pokarmu pszczoły.”
    Agnieszka Klimont, III rok geografii
    SKN Geografów
  6. Referat pt. „Pomyłki natury w świecie zwierząt.”
    Katarzyna Kowalczyk, II SUM biologii ogólnej
    SKN Fizjologów Kręgowców
  7. Referat pt. „Ksenotransplantacje - nadzieje i obawy”
    Fatyga Agnieszka, II SUM biologii ogólnej
    SKN Fizjologów Kręgowców
  8. Referat pt. „Aspekty kliniczne aberracji chromosomowych”
    Sylwia Kaczmarczyk, II sum biologii
    Urszula Pachocka, II sum biologii
    Joanna Wawszczyk, II sum biologii
    SKN Genetyków i Biochemików
  9. Referat pt. „Biochemiczne i genetyczne podłoże otyłości”
    Agnieszka Jabłońska, II sum biologii
    Aneta Kołton, II sum biologii
    Justyna Koptas, II sum biologii
    SKN Genetyków i Biochemików
  10. Referat pt. „Grzybice narządowe.”
    Monika Brożek , II rok pielęgniarstwa
    SKN Medyk
  11. Referat pt. „ADHD jako zaburzenie pracy mózgu”
    Monika Bogucka, I rok pedagogiki
    SKN Bio - medik
    Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej w Łodzi
  12. Referat pt. „Czy lekarstwo może szkodzić? - dwa oblicza paracetamolu”
    Justyna Kudelska, III rok chemii
    Małgorzata Chmielowiec IV rok chemii
    SKN Kalcyt
  13. Referat pt. „Zdrowie czy uroda? - czyli cała prawda o kosmetykach”
    Paulina Figiel, IV rok chemii
    Lucyna Czyż, IV rok chemii
    SKN Kalcyt

     

 

POSTERY:

 

Sekcja Matematyczno- Przyrodnicza

 

 

  1. Politechnika Świętokrzyska
    SKN Fotoników „Foton”

  2. Bernard Opala, III rok elektrotechniki
    Radosław Stępień, III rok elektrotechniki
  3. „Fulereny i nanorurki - perspektywy zastosowań”

    Akademia Rolnicza w Krakowie
    SKN Biotechnologów Helisa

  4. Michał Szalonek, IV rok biotechnologii
    Wojciech Wesołowski, IV rok biotechnologii
  5. „Analiza akumulacji wybranych białek mitochondrialnych w kontekście cechy CMS u roślin”

    Wyższa Szkoła Umiejętności
    SKN Zdrowia Publicznego

  6. Ewa Zielińska, I rok Zdrowia Publicznego
    Karolina Posłowska, I rok Zdrowia Publicznego
  7. „Człowiek niszczy środowisko - środowisko niszczy człowieka”

    Akademia Świętokrzyska
    SKN Przyrodników

  8. Piotr Leziak. II rok SUM geografii
    Witold Wesołowski, II rok SUM geografii
  9. „Efekty działalności człowieka w Obwodzie Ochronnym „Żarnowska” w Słowińskim Parku Narodowym.”

  10. Dorota Łukasik, II rok SUM geografii
    Witold Wesołowski, II rok SUM geografii
  11. „ Badania Studenckiego Koła Naukowego Przyrodników Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach w Słowińskim Parku Narodowym podczas letniego obozu „Gać 2006”

    SKN Ochrony Przyrody

  12. Iwona Latkowska, I SUM biologii
    Beata Niziołek, I SUM biologii
  13. „Problemy ochrony muraw kserotermicznych na Ponidziu”

    SKN Genetyków i Biochemików

  14. Karolina Balcerek, III r. biologii
    Nina Jakubik „Muszka owocówka jako obiekt badań genetycznych”
  15. Konrad Kosicki, III r. biologii
    Michał Zarzycki, III r. biologii
  16. „Mamo, dlaczego nie mam brata?”

    SKN Geografów

  17. Jakub Juszyński, I rok SUM geografii
    Wojciech Buczkowski, I rok SUM geografii
  18. „Fauna Syluru z wąwozu Prągowiec koło Łagowa”

  19. Solarski Maciej, II rok geografii
    Leziak Piotr, II rok geografii
  20. „Fauna mioceńska z Korytnicy”

    SKN Turustyki „Bez Nazwy”

  21. Piotr Wilk, I rok SUM geografii
    Wojciech Waszczyk, I rok SUM geografii
  22. „ Zmiany administracyjne granic Kielc”

    SKN Geoekologów

  23. Mirosław Szwed, V rok geografii
  24. Antropogeniczne zanieczyszczenia w zlewni górnej Bobrzy.”
  25. Małgorzata Ochorok, V rok geografii
  26. „Wykorzystanie porostów do oceny zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego”.
  27. Ewa Machnicka, , II rok geografii
  28. „ Zmiany ilościowe i jakościowe biegaczowatych (Col. Carabidae) w wybranych typach lasu w centralnej części Gór Świętokrzyskich”

    SKN Fizyków „Kwant”

  29. Katarzyna Bentkowska, III rok fizyki
    Alicja Kowalska, III rok fizyki
  30. „Określenie koncentracji pierwiastków we włosach człowieka”

  31. Andrzej Marszałek, III rok fizyki
    Maria Piziorska, III rok fizyki
  32. „Rentgenowska analiza fluorescencyjna a dzieła sztuki: Ołtarz Wita Stwosza.”

  33. Katarzyna Deja, III rok fizyki
    Ilona Śledź, III rok fizyki
  34. „ Zioła naturalnym źródłem makro - i mikroelementów.”

    SKN Kwazar

  35. Katarzyna Dyraga, I rok geografii
  36. „Upadek Plutona”

  37. Jędrzej Chojnacki,II rok SUM biologii
  38. „Diagnozowanie Słońca po plamach”

    SKN Neutrino

  39. Anna Głąb, V rok Fizyki
  40. „Wykorzystanie zjawiska piroelektrycznego w badaniu składu chemicznego próbek metodą rentgenowskiej analizy fluorescencyjnej.”

    SKN Kalcyt

  41. Mirosława Chrabąszcz, III rok chemii
    Anna Czulińska, III rok chemii
    Małgorzata Dusik, III rok chemii
  42. „Polichlorek winylu - szkodliwy polimer”.

    SKN Medyk

  43. Monika Brożek, II rok pielęgniarstwa
  44. „Grzybice narządowe"



 

Sekcja Humanistyczno- Społeczna

 

 

  1. Wyższa Szkoła Umiejętności
    SKN Zdrowie dobrostanem życia

  2. Kamila Bańkowska
  3. „Alkoholizm - to jeden z wielu nałogów - któremu można się nie poddać”

    Akademia Świętokrzyska
    SKN Sarmatia

  4. Sabina Madetko, III rok historii
    Michał Szczałuba, III rok historii
  5. „Dwór i gospodarstwo szlacheckie w XVII - XVIII wieku”

  6. Agnieszka Jacak, III rok historii
  7. „Prywatne życie Elżbiety I, królowej Anglii.”

  8. Szymon Słowiński, III rok historii
  9. „ Bitwa pod Kliszowem w 1702 r.”

    SKN Medyk

  10. Mateusz Tutaj, III rok fizjoterapii
  11. „Zastosowanie kinesiotapingu w zespole bolesnego barku”

  12. Łukasz Gajos, III rok fizjoterapii
  13. „Postępy w leczeniu zaburzeń ośrodkowej koordynacji nerwowej za pomocą metody Vojty”

    SKN COGITO

  14. Krzysztof Flesik, V r. pedagogiki
    Rafał Piłat, V r. pedagogiki
  15. „Studenci Kół Naukowych - aspiracje, dążenia i wybory życiowe”

  16. Kamila Bejm, V rok ZEWiP
    Mateusz Wciślik, IV rok resocjalizacji
  17. „Bawiąc - uczyć. Pedagogika zabawy w praktyce”

    SKN Serce i Dar

  18. Monika Wolska, II rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    Anna Suchoń, II rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
    Marzena Zielińska, II rok resocjalizacji i profilaktyki społecznej
  19. „O tych, którzy są, którzy dają a nie biorą”

  20. Paweł Romańczyk, V r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
    Natalia Kubecka, III r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
  21. „Świat widziany oczami dziecka”.

  22. Dominik Chrzęszczyk, V r. ZEWiP z terapią pedagogiczną
  23. „Miliony oczu na świecie a tak mało widzą”

    SKN Koncept

  24. Piotr Baran, I rok II0 ekonomii
    Beata Felisek, I rok II0 ekonomii
  25. „Kielce w Warszawie, czyli o czterdziestu takich, co napadli stolicę.”

    SKN Teatralne „Wyjście Ewakuacyjne”- Piotrków Trybunalski

  26. Rafał Różycki, IV r filologii polskiej
  27. „Piotrkowskie impresje”


 

 


Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka