Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Salon Maturzystów

Na Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się dziesiąta edycja Kieleckiego Salonu Maturzystów organizowanego przez wydawnictwo "Perspektywy". Uczestniczący w wydarzeniu uczniowie mogli zapoznać się z zasadami zdawania egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów, zasięgnąć porad u ekspertów OKE i sprawdzić ofertę, jaką przygotowały dla nich szkoły wyższe.

Podczas otwarcia Salonu głos zabrała prof. Monika Szpringer, prorektor do spraw studenckich i kształcenia UJK. Zauważyła, że maturzyści stoją przed trudnym wyborem kierunku i uczelni. - Najważniejsze jest to, żeby robić w życiu to co się kocha i to, co każdego dnia inspiruje do działania, budzi ciekawość świata i wrażliwość na drugiego człowieka. Życzę wam, żebyście byli po prostu na swoim miejscu i mogli realizować swoje marzenia - zwracała się do maturzystów.

Salon był też okazją do zaprezentowania zrealizowanego przez kielecki Urząd Miasta filmu promocyjnego "Akademickie Kielce" Wystąpili w nim studentka UJK, Katarzyna Stec i Tobiasz Zarzycki z Politechniki Świętokrzyskiej.

Główna strona galerii

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka