Światowy Dzień Sztuki na UJK

Obchodzony od 2012 roku Światowy Dzień Sztuki to międzynarodowe święto artystów ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych na cześć urodzin (15 kwietnia 1452 r.) Leonarda da Vinci, jednego z najwybitniejszych twórców w historii sztuki, artysty epoki renesansu, rzeźbiarza, malarza, filozofa, matematyka oraz architekta i wynalazcy.

Z tej okazji studenci i pracownicy Wydziału Sztuki zorganizowali Dzień Otwarty Instytutu Sztuk Wizualnych UJK. Goście odwiedzający budynek przy Podklasztornej, wzięli udział w wykładach, warsztatach oraz wernisażach. Uczestniczyli też w otwarciu instytutowej galerii SPA, czyli przestrzeni, w której studenci będą mogli prezentować swoje prace.

Wszystkim malarzom, grafikom, rzeźbiarzom, fotografom, projektantom i innym artystom życzymy niewyczerpalnych źródeł inspiracji!