Wizyta Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie

Wydział Humanistyczny UJK był we wtorek gospodarzem wyjątkowego spotkania. Mury naszej uczelni odwiedził Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie Holger Mahnicke wraz z małżonką Kerstin. Podczas wizyty goście spotkali się z JM Rektorem UJK prof. dr. hab. Stanisławem Głuszkiem oraz przedstawicielami Instytutu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK. Podczas rozmów obie strony podkreślały zainteresowanie dalszą i ściślejszą współpracą.
Studenci filologii germańskiej i lingwistyki stosowanej wysłuchali wykładu Konsula, pt. „Zeitenwende: Internationale und nationale Herausforderungen“ [„Przełom polityczny: międzynarodowe i narodowe wyzwania”]. Po wykładzie Holger Mahnicke odpowiadał na pytania słuchaczy.
Równolegle do wystąpienia Konsula odbywał się wykład prowadzony przez Panią Kerstin Mahnicke.  W swoim wystąpieniu opowiadała o tym, jak wygląda prywatne życie w rodzinie dyplomatów.