Pewne zwycięstwo i awans do play-off

Sezon zasadniczy koszykarskiej 2. Ligi powoli dobiega końca. W zaległym meczu 25. kolejki zawodnicy UJK pewnie pokonali zespół KS 27 Katowice 88:65. Dzięki zwycięstwu przed własną publicznością nasi Akademicy umocnili się na 6. miejscu w tabeli, które gwarantuje udział w fazie play-off!

W środowy wieczór hala Uniwersyteckiego Centrum Sportu wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, a kibice głośnym dopingiem wspierali kieleckich koszykarzy. Podopieczni Rafała Gila dobrze weszli w mecz i szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej kwarty (22:16). Druga odsłona meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana. Kilka nieudanych rzutów i pewne rozluźnienie w obronie sprawiły, że zawodnicy UJK zeszli do szatni z zaledwie 1 punktem przewagi (37:36).

Przerwa spotkania było okazją do podziękowań dla osób szczególnie zaangażowanym w rozwój kieleckiej koszykówki. Prezes Klubu, a przy tym wykładowca Uniwersyteckiego Centrum Sportu dr Robert Dutkiewicz wręczył pamiątkowe statuetki Rektorowi UJK prof. dr hab. Stanisławowi Głuszkowi, wiceprezydentowi Kielc Marcinowi Chłodnickiemu oraz dyrektorowi Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Miasta Kielce Piotrowi Kisielowi, członkowi Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomaszowi Jamce oraz zastępcy dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Grzegorzowi Sowińskiemu.

Druga połowa spotkania to już wyraźna przewaga koszykarzy UJK Kielce. Solidna obrona gospodarzy w połączeniu z niską skutecznością gości zaowocowały tym, że na koniec trzeciej kwarty na tablicy widniał wynik 58:53. Czwarta odsłona to z kolei dojrzała gra kielczan, którzy uzyskali 20 punktowe prowadzenie.

W zespole UJK Kielce najlepsze statystyki uzyskali:

Kuba Lewandowski - 25 pkt. (4x3) i 4 zbiórki;
Piotr Łosiak - 24 pkt. (2x3), 5 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty;
Wojtek Pisarczyk - 17 pkt. (5x3), 10 zbiórek, 7 asyst i 2 bloki;
Piotr Osiakowski – 11 pkt. (1x3), 7 zbiórek i 8asyst

Zdecydowanie poważniejsze wyzwanie czeka kielczan w fazie play-off. Na podopiecznych Rafała Gila czeka już zespół  OPTeam Resovia Rzeszów. Pierwszy pojedynek odbędzie się 27 marca 2024 r. (środa) o godz. 18:00 w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu UJK.