Zagrali dla Daniela i Izy

Wygrali piłkarze Orła Wierzbica, ale nie wynik był tu kluczowy. W Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK odbył się IX Charytatywny Turniej w piłkę nożną „Jesteśmy, by zmieniać życie – pamięci Izy Domagały”. Podczas licytacji zebrano rekordową sumę 14 010 zł.

W turnieju zagrały reprezentacje adwokatów, kleryków, dziennikarzy, studentów i działaczy społecznych. Podczas imprezy odbyły się aukcje, pokazy oraz konkursy dla kibiców. Najlepsi okazali się piłkarze Orła Brynica, którzy w finale pokonali reprezentację kieleckich adwokatów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Leśnych Dziadków, która w meczu o brąz pokonała reprezentację Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. – Wyniki są istotne, ale najważniejszy jest cel naszej imprezy. Pomagamy potrzebującym, realizując tym samym wolę Izy Domagały, która jest patronem naszego przedsięwzięcia – mówi Patryk Zieliński, koordynator turnieju i szkolny kolega Izy Domagały. - Dziękuję wam za obecność. Przekazujecie dobroć, którą miała w sobie Iza. Mija już osiem lat od kiedy jej nie ma, ale jej dobry duch, jej dobroć, nadal są odczuwalne – mówiła Elżbieta Domagała, mama Izy.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany dla 25-letniego Daniela Żuławy, absolwenta Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Daniel od 18 roku życia choruje na stwardnienie rozsiane. Choroba utrudnia mu codzienne funkcjonowanie, ma problemy z czuciem, poruszaniem się, ostatnio też zaatakowała nerw wzrokowy, uniemożliwiając mu podjęcie jakiejkolwiek pracy czy prowadzenie samochodu. Nadzieją dla Daniela jest przeszczep komórek macierzystych (mezenchymalnych), dając szansę na regenerację uszkodzonego układu nerwowego, jednak jest to koszt, który przekracza możliwości Daniela oraz jego najbliższych, stąd też ważna jest każda zebrana złotówka.

Organizatorem turnieju była Fundacja „Możesz więcej” we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego.