Rekrutacja do Programu MOST

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu MOST. Zawalcz o miejsce i spróbuj swoich sił na innej polskiej uczelni. Rejestracja trwa od 31 października do 30 listopada.

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego uczestniczy w  Programie od kwietnia 2015 roku. Z oferty MOST-u w bieżącym roku akademickim skorzystali już pierwsi nasi studenci i doktoranci – aktualnie kontynuują naukę w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN.

O miejsce w Programie mogą się ubiegać :

studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;

studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów na studiach I stopnia;

studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;

– doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów. MOST daje możliwość m.in.: realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta, wyboru dodatkowych (związanych z zainteresowaniami uczestnika) zajęć dydaktycznych, nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, wykonywania kwerend bibliotecznych i korzystania z księgozbioru innej uczelni, prowadzenia badań do pracy dyplomowej, czy dysertacji doktorskiej.

Od 31 października do 30 listopada br. można składać wnioski o wyjazd w ramach Programu MOST  na semestr letni w roku akademickim 2015/2016.

Zachęcamy studentów i doktorantów naszej Uczelni do zapoznania się z szeroką ofertą i zasadami rekrutacji do Programu na stronie internetowej: http://most.amu.edu.pl/index.php/strona-glowna

Lista koordynatorów Programu na poszczególnych Wydziałach dostępna jest na naszej stronie internetowej

Ostatnia aktualizacja: Izabela Rzepecka, 2015-11-09 11:53