Świętokrzyski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach organizują konkurs wiedzy z rachunkowości pod nazwą „Świętokrzyski Konkurs Wiedzy z Rachunkowości”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z województwa świętokrzyskiego. Jego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości, poszukiwanie i docenienie uczniów utalentowanych oraz promocja zawodów z obszaru rachunkowości.

Organizatorzy Konkursu chcą poprzez takie inicjatywy wskazywać rolę wiedzy, stanowiącej podstawę kompetencji przyszłych księgowych, którym przedsiębiorcy powierzać będą odpowiedzialną funkcję prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych. Intencją jest również podkreślenie znaczenia edukacji.

Kolejna już edycja konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w okresie II-IV 2014 r. w dwóch etapach:

1) etap pierwszy przeprowadzany będzie w siedzibach szkół, które zgłoszą się do udziału – 26 lutego 2014 r.

2) etap drugi finałowy przeprowadzany będzie w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (przy Wydziale Zarządzania i Administracji) – 7 kwietnia 2014 r.

Obowiązujący zakres wiedzy dla potrzeb konkursu:

1) przedmiot, zakres i zasady rachunkowości.

2) prowadzenie ksiąg rachunkowych.

3) inwentaryzacja składników aktywów i pasywów.

4) wycena bieżąca, bilansowa poszczególnych składników aktywów i pasywów oraz ujęcie w księgach rachunkowych różnic z tej wyceny.

5) zasady ewidencji zdarzeń, w tym operacji gospodarczych, dotyczących:

rzeczowych i finansowych aktywów trwałych; rzeczowych i finansowych aktywów obrotowych; kapitałów (funduszy) własnych; zobowiązań, rezerw na zobowiązania; rozliczeń międzyokresowych przychodów i kosztów; przychodów i kosztów z działalności operacyjnej; przychodów i kosztów finansowych; zysków i strat nadzwyczajnych; obowiązkowych zmniejszeń zysku (zwiększeń straty).

6) ogólne zasady sporządzania sprawozdań finansowych i ich zatwierdzania.

Celem uatrakcyjnienia udziału w Konkursie organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe.

W przypadku zainteresowania naszym przedsięwzięciem, prosimy o przekazanie informacji na nr tel. 41 368-60-68 wew. 23 lub  e-mail: ula.parkita@kielce.skwp.pl do dnia 24 stycznia 2014r.

Ostatnia aktualizacja: Grzegorz Baran, 2014-01-22 14:45