slajdslajd
Studenckie Koło Naukowe Dialektologiczne


Studenckie Internetowe
Radio FRASZKA

Studenckie Radio Fraszka

Publikacje Wydziału

publikacja Respectus publikacja Token publikacja Almanach publikacja Między Wisłą a Pilicą publikacja Rocznik publikacja Studia Rusycystyczne publikacja Studia Filologiczne

02

Gru

2016

Sobotni dyżur w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego

Uprzejmie informujemy, że najbliższy sobotni dyżur w pok. 41 w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego będzie dnia: 3 grudnia w godz. 8.00 – 12.00

17

Lis

2016

Rekrutacja do programu Erasmus+ KA107

Do listy szkół wyższych, które objęte są umowami w ramach programu Erasmus+, dołączają uczelnie z Chin, Gruzji, Rosji i Ukrainy. Osoby zainteresowane rekrutacją na semestr letni bieżącego roku akademickiego mogą składać dokumenty aplikacyjne do 29 listopada.

W ramach akcji KA107 „Mobilność edukacyjna” w programie Erasmus+ proponujemy:
– wyjazdy pracowników o charakterze dydaktycznym i szkoleniowym,
– wyjazdy studentów w celu zrealizowania jednego semestru studiów w zagranicznej uczelni.

Dokumenty aplikacyjne należy składać w Biurze Wymiany Studentów i Doktorantów, ul. Żeromskiego 5, pokój nr 50.

Kontakt:
Justyna Palacz tel. 041 349 72 73
Beata Banach-Rząca tel. 041 349 72 67

Szczegółowe informacje o programie, w tym zasady kwalifikacji do wyjazdów, znajdują się na stronie: http://www.erasmus.ujk.edu.pl/erasmus-ka107/

10

Lis

2016

Aby wygrać trzeba grać – „Teatr C112”

plakatnabor

28

Paź

2016

Publikuj.dr – konkurs na najlepszą prezentację obronionej pracy doktorskiej

Wszystkich, którzy obronili rozprawę doktorską w 2015 r. lub 2016 r. i pragną upowszechnić wyniki swoich badań nad literaturą i kulturą polską lub językiem polskim, Redakcja „Biuletynu Polonistycznego”, Rada „Biuletynu Polonistycznego” oraz Instytut Badań Literackich PAN serdecznie zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą prezentację obronionej pracy doktorskiej „Publikuj.dr”

czytaj więcej »

26

Paź

2016

Konkurs „Napisz do nas o nas”

Organizatorami Konkursu „Napisz do nas o nas”  są Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Loża3 oraz Teatr im. Stefana Żeromskiego.         Konkurs dotyczy wrażeń ze spektakli będących w aktualnym repertuarze Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Ma charakter otwarty dla młodzieży gimnazjalnej, ponad gimnazjalnej i studenckiej, uczącej się na terenie Województwa  Świętokrzyskiego.

Do Konkursu można nadsyłać prace literackie,  plastyczne, audiowizualne. Czekamy na  niepublikowane dotychczas: opowiadania, eseje, reportaże,  recenzje, rozprawki, hasła reklamowe, filmy reklamowe, etiudy filmowe,  plakaty, grafiki, kolaże itp.

Organizatorzy przyznają nagrodę główną w kwocie 1.500 złotych a cała pula nagród finansowych wynosi 3.000 zł. Oprócz tego przyznane będą nagrody rzeczowe.

Prace oceni Komisja Konkursowa w której zasiądą specjaliści z różnych dziedzin sztuki.

Wszystkie nadesłane prace oceniane będą w jednej wspólnej kategorii a Jury przede wszystkim weźmie pod uwagę ich wartości artystyczne, atrakcyjność, znajomość Teatru im. Stefana Żeromskiego oraz oryginalność sposobu przedstawienia.

Termin nadsyłania prac mija 12grudnia 2016 roku.

Adres nadsyłania prac:
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego, ul. Sienkiewicza 32, 25-507 Kielce

Szczegółowe informacje na stronie:  www.teatrzeromskiego.pl/partnerzy

REGULAMIN KONKURSU

11

Paź

2016

Uwaga! Dodatkowy nabór na studia/praktyki w ramach Programu Erasmus+

Praktyki albo studia za granicą? Jest jeszcze szansa. Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów UJK prowadzi dodatkowy nabór na wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ w semestrze letnim. Rejestracja kończy się 14 października.

Więcej informacji: http://www.ujk.edu.pl/news/?id=3977&c=4

24

Wrz

2016

Dodatkowy nabór na wyjazdy w ramach Programu Erasmus+

Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów UJK prowadzi dodatkowy nabór na wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ w semestrze letnim. Rejestracja kończy się 14 października 2016 roku.

Szczegółowe informacje: http://www.ujk.edu.pl/news/?id=3977&c=4

30

Sie

2016

UWAGA!

– dotyczy studentów ubiegających się o pomoc materialną w roku ak. 2016/2017

Wnioski o przyznanie pomocy materialnej na semestr zimowy w roku ak. 2016/2017 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych , pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przyjmowane będą od 01.09.2016 roku do 07.10.2016 roku w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego pok. 42.

Student , który złoży wniosek po upływie w/w terminu może otrzymać świadczenie ( bez wyrównania ) od miesiąca , w którym wniosek wraz z kompletem dokumentów zostanie dostarczony do Dziekanatu Wydziału Humanistycznego.

Wnioski można składać od dnia 5 do 15 każdego miesiąca począwszy od listopada 2016 roku.