AKTUALNOŚCI


Zebranie naukowe w dniu 8.12.2016, na którym przewidziany był referat Pana mgr Adama Górskiego pt: „Społeczny obraz miasta”, zostaje przełożone na termin styczniowy. 


Relacja z konferencji GIS Day 2016


Relacja studentów Instytutu Geografii z pobytu na studiach z Programu ERASMUS+ na Łotwie

Witamy

    Wybór wyjazdu z programem Erasmus był jedną z najlepszych decyzji jakie podjęliśmy. Studiujemy na Latvijas Lauksaimniecibas Universitate w Jełgawie. Jest to miasto oddalone 50 km na południowy zachód od Rygi. Początki nie były łatwe, każdy z nas potrzebował tu tygodnia na zaklimatyzowanie się w nowym i zupełnie innym otoczeniu.


    Mamy dziesięć przedmiotów, w porównaniu z innymi Erasmusami to bardzo dużo. Zajęcia wyglądają w ten sposób, że część zajęć mamy indywidualnie, a resztę zajęć odbywa się w małych grupach z innymi Erasmusami. Najczęściej są to osoby z Kazachstanu, Niemiec, Litwy, Hiszpanii, Słowacji, Francji. Wykładowcy są bardzo mili, przyjaźni i pomocni. Część praktyczna zajęć bardzo często odbywa się w terenie. Podczas niektórych zajęć nauczyliśmy się obsługi przydatnych programów komputerowych np. AutoCAD, ArcGIS.

    Członkowie ESN często organizują różnego rodzaju spotkania, imprezy tematyczne i wycieczki. Dodatkowo wolny czas wykorzystujemy na zwiedzanie. Zwiedziliśmy już przede wszystkim Rygę, Jurmałe, Siguldę, Wilno, Tallin. W przyszłym tygodniu wybieramy się na 3 dniową wycieczkę promem do Sztokholmu, Helsinek i Tallina.

    Niestety małymi krokami zbliżamy się do końca naszego pobytu na Łotwie. Tęsknimy za Polską, ale jednak dużo tu przeżyliśmy i żal będzie odjeżdżać.

Serdecznie pozdrawiamy z zimnej Łotwy :)
Dominika i Marcin