logo_his herb
logo
Studenckie koła naukowe: Sarmatia, Grot, Judaica, Mediewistów, Przyjaciół Armii Krajowej, Historii Najnowszej, Regionalistów

Studia podyplomowe:

Oferta studiów podyplomowych

Studiuj historię !
Zapraszamy do naszego Instytutu !

Jesteś tutaj: Strona GłównaNaukaSpotkania ze źródłem archiwalnym

Projekt "Spotkania ze źródłem archiwalnym” obejmuje cykliczne, comiesięczne seminaria, które odbywać się będą w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 16.00. Spotkania będą miały miejsce w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach, ul. Kusocińskiego 57. Wybrana tematyka dotyczy wydarzeń ważnych dla regionu, rocznic, zagadnień z różnych zakresów badań i okresów historycznych. W pierwszej części spotkania zostanie zaprezentowany zasób źródeł przechowywany w Archiwum Państwowym w Kielcach, związany z tematem przewodnim spotkania. W drugiej zaś, zaproszeni referenci przedstawią swoje badania. Wystąpienia te mogą przybrać formę wykładu, prezentacji lub pokazu multimedialnego. Przewidziane są również atrakcje towarzyszące spotkaniom, np. wystawy pamiątek, obrazów.

W ramach projektu „Spotkania ze źródłem archiwalnym” 29 stycznia 2014 r. o godz. 16.00 odbędzie się jako pierwszy wykład prof. zw. dr hab. Wiesława Cabana na temat: „Europa wobec Powstania Styczniowego”. Wystąpienie to połączone będzie z promocją albumu „Cieniom przodków naszych… W 150. Rocznicę Powstania Styczniowego”.

 

Organizatorami spotkań są:

  • mgr Wiesława Rutkowska - dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach
  • dr hab. Beata Wojciechowska prof. UJK - dyrektor Instytutu Historii UJK.

Merytoryczny i organizacyjny nadzór nad projektem sprawuje

  • ze stron Uniwersytetu dr Edyta Majcher-Ociesa
  • ze strony Archiwum Łukasz Guldon.

W prace organizacyjne związane z przygotowaniem spotkań zaangażowali się studenci i doktoranci UJK zrzeszeni w Kole Naukowym „Judaica”.

Sekretarzami projektu zostali:

  • Monika Poszalska
  • Aron Raszkiewicz.

Spotkaniom towarzyszyć będą stoiska z książkami wydanymi przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Kieleckie Towarzystwo Naukowe.

Wstęp wolny

Harmonogram spotkań ze źródłem archiwalnym w roku 2014

Harmonogram spotkań ze źródłem archiwalnym w roku 2015

Harmonogram spotkań ze źródłem archiwalnym w roku 2016

Harmonogram spotkań ze źródłem archiwalnym w roku 2017

Społeczność żydowska w Małopolsce - 5 lipca 2017 r.

W ramach „Spotkań ze źródłem archiwalnym” 5 lipca (środa) 2017 r. odbędzie się IV edycja konferencji popularno-naukowej pt. „Społeczność żydowska w Małopolsce”. Organizatorami przedsięwzięcia są Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Archiwum Państwowe w Kielcach. Obrady rozpoczynają się o godz. 10.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach (ul. Kusocińskiego 57).

Zaproszenie

Czytaj więcej: Społeczność żydowska w Małopolsce - 5 lipca 2017 r.

Instytut Historii Newsletter

Zapisz się już dzisiaj i otrzymuj najświeższe informacje na swój adres email

Wyszukaj...


Powrót do góry