OKNO NA ŚWIAT - zintegrowany program UJK w Kielcach na rzecz rozwoju regionu Świętokrzyskiego


 

Wsparcie dla kadry dydaktycznej

Cel: podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry w systemie szkolnictwa wyższego podczas wizyt studyjnych 14 dniowych krajowych i zagranicznych.

Zdobyte kompetencje dydaktyczne zostaną wykorzystane podczas pracy ze studentami.

Informujemy, że ogłaszamy nabór do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w Wizycie studyjnej krajowej lub zagranicznej (14-dniowej) mającym na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych podczas uczestnictwa w szkoleniach oraz wyjazdach studyjnych podnoszących kompetencje dydaktyczne kadry akademickiej. Realizowanych w ramach projektu „OKNO NA ŚWIAT – zintegrowany program UJK w Kielcach na rzecz rozwoju regionu świętokrzyskiego”. Program Wizyty Studyjnej obejmować będzie przeprowadzenie przez uczestnika Wizyty Studyjnej 14 dniowej Wizyty Studyjnej, podczas której zrealizuje minimum 20h działań tygodniowo w przyjmującej instytucji. Do ewidencji działań zostanie stworzony dziennik Wizyty Studyjnej wraz z programem. Do koordynacji prawidłowego przebiegu Wizyty Studyjnej zapewniony zostanie opiekun Wizyty Studyjnej ze strony ośrodka do którego został skierowany przedstawiciel kadry dydaktycznej UJK, którego zadaniem będzie pomoc merytoryczna i organizacyjna pracy dydaktyka na miejscu Wizyty Studyjnej. Opiekun Wizyty Studyjnej będzie również rozmówcą między UJK, a instytucją przyjmującą w celu zaproszenia pracowników UJK za pośrednictwem  np. wiadomość E-mail do swojej jednostki naukowej celem Wizyty Studyjnej. Jednym z elementów programu Wizyty Studyjnej będzie również przygotowanie kadry dydaktycznej do prowadzenia zajęć w sposób niestereotypowy i równościowy, który umożliwia włączenie w równym stopniu KiM do każdego rodzaju zajęć.

Celem Wizyty Studyjnej jest zdobycie przez kadrę dydaktyczną UJK umiejętności przydatnych do prowadzenia prac naukowo-dydaktycznych, wymiana doświadczeń w zakresie metod i technik kształcenia, nawiązanie współpracy naukowej oraz doskonalenie warsztatu dydaktycznego. Udział w wiodących krajowych oraz zagranicznych ośrodkach naukowych ma umożliwić podniesienie umiejętności kadry akademickiej (w szczególności pracowników zaangażowanych w proces kształcenia na modyfikowanych przedmiotach) w zakresie realizacji zajęć dydaktycznych.

Warunkiem po przejściu okresu rekrutacyjnego w celu wyjazdu na Wizytę Studyjną jest nawiązanie kontaktu z pracownikiem przyjmującej placówki naukowej, czyli opiekunem Wizyty Studyjnej, który poprzez wiadomość E-mail powinien wyrazić chęć i możliwość przybycia na 14 dniową Wizytę studyjną krajową lub zagraniczną.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w załączniku, należy złożyć w terminie od 03.07.2023 r. do 31.07.2023 roku w formie papierowej bezpośrednio z osobą zajmującą się projektem – Tomasz Marwicki pokój 303 w budynku Rektoratu  UJK,  Kielce ul. Żeromskiego 5 w  godzinach 8.00  - 15.00.

Pliki do pobrania:

 


 

Wsparcie dla kadry dydaktycznej

Cel: podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry w systemie szkolnictwa wyższego.

TEMATYKA SZKOLEŃ

  • Kurs języka angielskiego poziom C1 – ok. 90 h
  • Staż w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie - Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu – ok. 30 dni,
  • Staż w Instytucie Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie – ok. 30 dni,
  • Staż Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Collegium Medicum w Bydgoszczy Wydział Lekarski – ok. 30 dni,
  • Staż Uniwersytet Katolicki w Rużomberku – ok. 30 dni,
  • Staż w Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie – ok. 30 dni,

Zdobyte kompetencje dydaktyczne zostaną wykorzystane podczas pracy ze studentami.

 


Informujemy, że ogłaszamy nabór do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w stażu krajowym na „Staż Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – ok. 30 dni”  mającym na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych,  realizowanych w ramach projektu „OKNO NA ŚWIAT – zintegrowany program UJK w Kielcach na rzecz rozwoju regionu świętokrzyskiego”. Program stażu obejmować będzie przeprowadzenie przez stażystę minimum 20h działań stażowych tygodniowo. Do ewidencji działań zostanie stworzony dziennik stażowy wraz z programem. Do koordynacji prawidłowego przebiegu stażu zapewniony zostanie opiekun stażu ze strony ośrodka do którego został skierowany stażysta, którego zadaniem będzie pomoc merytoryczna i organizacyjna. Jednym z elementów programu stażowego będzie również przygotowanie kadry dydaktycznej do prowadzenia zajęć w sposób niestereotypowy i równościowy, który umożliwia włączenie w równym stopniu KiM do każdego rodzaju zajęć. Celem staży będzie także uświadamianie, że praca w branży medycznej dostępna jest w równym stopniu dla KiM w tym KiM o różnym stopniu sprawności oraz pochodzących z różnych środowisk.

Celem stażu jest zdobycie przez kadrę dydaktyczną UJK umiejętności przydatnych do prowadzenia prac naukowo-dydaktycznych, wymiana doświadczeń w zakresie metod i technik kształcenia, nawiązanie współpracy naukowej oraz doskonalenie warsztatu dydaktycznego. Udział w stażu w wiodących krajowych ośrodkach ma umożliwić podniesienie umiejętności kadry akademickiej (w szczególności pracowników zaangażowanych w proces kształcenia na modyfikowanych przedmiotach) w zakresie realizacji zajęć dydaktycznych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w załączniku, należy złożyć w terminie od 17.03.2023 r. do 23.03.2023 roku w formie papierowej bezpośrednio z osobą zajmującą się projektem – Tomasz Marwicki pokój 303 w budynku Rektoratu  UJK,  Kielce ul. Żeromskiego 5 w  godzinach 8.00  - 15.00.

Data aktualizacji 16.03.2023


W terminie od 23 do 27 stycznia 2023 r. ogłasza się nabór na uczestnictwo kadry dydaktycznej zatrudnionej na Collegium Medicum UJK do udziału w następujących szkoleniach/kursach:

  • POWDER OMBRE BROWS – MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI
  • BROW DESIGN – STYLIZACJA BRWI Z GEOMETRIĄ ORAZ HENNĄ PUDROWĄ
  • LASER Q SWITCH ND YAG – PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE LASERA W ZABIEGACH KOSMETOLOGICZNYCH
  • METODY ANALITYCZNE - WYSOKOSPRAWNA CHROMATOGRAFIA CIECZOWA 
  • SZKOLENIE Z ZAKRESU NOTYFIKACJI, OZNAKOWANIA I WYMOGÓW PRAWNYCH DOT. SUROWCÓW I PRODUKTÓW KOSMETYCZNYCH
  • KURS ULTRASONOGRAFII NARZĄDU RUCHU
  • INSTRUKTOR SYMULACJI MEDYCZNEJ
  • TWORZENIE SCENARIUSZY I PRACA ZE STANDARYZOWANYM PACJENTEM
  • KURS ULTRASONOGRAFII UROGINEKOLOGICZNEJ
  • ZAAWANSOWANY KURS SYMULACJI MEDYCZNEJ

Data aktualizacji 23.01.2023


Informujemy, że ogłaszamy nabór do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w stażu krajowym na „Staż w Instytucie Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie – ok. 30 dni”  mającym na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych,  realizowanych w ramach projektu „OKNO NA ŚWIAT – zintegrowany program UJK w Kielcach na rzecz rozwoju regionu świętokrzyskiego”. Program stażu obejmować będzie przeprowadzenie przez stażystę minimum 20h działań stażowych tygodniowo. Do ewidencji działań zostanie stworzony dziennik stażowy wraz z programem. Do koordynacji prawidłowego przebiegu stażu zapewniony zostanie opiekun stażu ze strony ośrodka do którego został skierowany stażysta, którego zadaniem będzie pomoc merytoryczna i organizacyjna. Jednym z elementów programu stażowego będzie również przygotowanie kadry dydaktycznej do prowadzenia zajęć w sposób niestereotypowy i równościowy, który umożliwia włączenie w równym stopniu KiM do każdego rodzaju zajęć. Celem staży będzie także uświadamianie, że praca w branży medycznej dostępna jest w równym stopniu dla KiM w tym KiM o różnym stopniu sprawności oraz pochodzących z różnych środowisk.

Celem staży jest zdobycie przez kadrę dydaktyczną UJK umiejętności przydatnych do prowadzenia prac naukowo-dydaktycznych, wymiana doświadczeń w zakresie metod i technik kształcenia, nawiązanie współpracy naukowej oraz doskonalenie warsztatu dydaktycznego. Udział w stażu w wiodących krajowych ośrodkach ma umożliwić podniesienie umiejętności kadry akademickiej (w szczególności pracowników zaangażowanych w proces kształcenia na modyfikowanych przedmiotach) w zakresie realizacji zajęć dydaktycznych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w załączniku, należy złożyć w terminie od 10.01.2023 r. do 16.01.2023 roku w formie papierowej bezpośrednio z osobą zajmującą się projektem – Tomasz Marwicki pokój 303 w budynku Rektoratu  UJK,  Kielce ul. Żeromskiego 5 w  godzinach 8.00  - 15.00.

Data aktualizacji 10.01.2023


  • Kurs ultrasonografii w stanach nagłych – podstawowy
  • Szkolenie Analiza statystyczna
  • Advanced Life Support (ALS) - Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dorosłych
    Wprowadzenie koncepcji zespołów resuscytacyjnych. Przeszkolenie kierowników i członków zespołów resuscytacyjnych do właściwego postępowania w przypadku zatrzymania krążenia u osób dorosłych oraz okolicznościach występujących w okresie przed i około zatrzymania krążenia. 
    Kandydaci powinni posiadać doświadczenie zawodowe oraz odpowiednie kwalifikacje medyczne.
  • European Pediatric Advanced Life Support (EPALS)- Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci
    Szkolenie personelu medycznego w zakresie wczesnego rozpoznawania dziecka w stanie niewydolności oddechowej lub krążeniowej. Kandydaci powinni posiadać doświadczenie zawodowe oraz odpowiednie kwalifikacje medyczne.
Rekrutacja w terminie od 4 do 11 stycznia 2023 r.
Data aktualizacji 04.01.2023

Rekrutacja dla pracowników Collegium Medicum - w terminie od 3 do 5 stycznia 2023 r. - na Certyfikowany kurs instruktora metody Butejki

 
Metoda Butejki jest sposobem na takie przypadłości jak astma, nieżyt nosa, świszczący oddech, niepokój, zmęczenie, chrapanie, obturacyjny bezdech senny oraz nieprawidłowy wzrost twarzoczaszki. Kurs oferuje solidne praktyczne i teoretyczne podłoże na temat metody Butejki i przygotowuje do prowadzenia indywidualnych oraz grupowych szkoleń. 
 
Data aktualizacji 03.01.2023

Ogłasza się nabór pracowników dydaktycznych zatrudnionych na Collegium Medicum na szkolenie EGZAMINATOR OSCE (Objective Structured Clinical Examination)

Obiektywny Strukturyzowany Egzamin Kliniczny, jest narzędziem oceny umiejętności klinicznych. Jest najczęściej stosowaną metodą w ewaluacji efektów kształcenia studentów. W czasie kursu uczestnicy nauczą się od strony praktycznej jak prawidłowo przeprowadzić egzamin OSCE.

Nabór trwa od 19.12.2022 r. do 22.12.2022 r. 

Data aktualizacji 19.12.2022

 


Ogłasza się nabór pracowników dydaktycznych zatrudnionych na Collegium Medicum.

Nabór trwa od 12-16.12.2022 r.

Tematyka szkolenia:

  • Kurs Wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych

 

  • Rekrutacja w terminie 19-22.12.2022 r:

    EGZAMINATOR OSCE (Objective Structured Clinical Examination)

Data aktualizacji 12.12.2022


Informujemy, że ogłaszamy nabór do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w stażu krajowym na „Staż Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Collegium Medicum w Bydgoszczy Wydział Lekarski”  mającym na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych,  realizowanych w ramach projektu „OKNO NA ŚWIAT – zintegrowany program UJK w Kielcach na rzecz rozwoju regionu świętokrzyskiego”. Program stażu obejmować będzie przeprowadzenie przez stażystę minimum 20h działań stażowych tygodniowo. Do ewidencji działań zostanie stworzony dziennik stażowy wraz z programem. Do koordynacji prawidłowego przebiegu stażu zapewniony zostanie opiekun stażu ze strony ośrodka do którego został skierowany stażysta, którego zadaniem będzie pomoc merytoryczna i organizacyjna. Jednym z elementów programu stażowego będzie również przygotowanie kadry dydaktycznej do prowadzenia zajęć w sposób niestereotypowy i równościowy, który umożliwia włączenie w równym stopniu KiM do każdego rodzaju zajęć. Celem staży będzie także uświadamianie, że praca w branży medycznej dostępna jest w równym stopniu dla KiM w tym KiM o różnym stopniu sprawności oraz pochodzących z różnych środowisk.

Celem staży jest zdobycie przez kadrę dydaktyczną UJK umiejętności przydatnych do prowadzenia prac naukowo-dydaktycznych, wymiana doświadczeń w zakresie metod i technik kształcenia, nawiązanie współpracy naukowej oraz doskonalenie warsztatu dydaktycznego. Udział w stażu w wiodących krajowych ośrodkach ma umożliwić podniesienie umiejętności kadry akademickiej (w szczególności pracowników zaangażowanych w proces kształcenia na modyfikowanych przedmiotach) w zakresie realizacji zajęć dydaktycznych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w załączniku, należy złożyć w terminie od 2 grudnia 2022 r. do 9 grudnia 2022 roku w formie papierowej bezpośrednio z osobą zajmującą się projektem – Tomasz Marwicki pokój 303 w budynku Rektoratu  UJK,  Kielce ul. Żeromskiego 5 w  godzinach 8.00  - 15.00.

Data aktualizacji 02.12.2022


Informujemy, że ogłaszamy nabór do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w stażu krajowym na „Staż w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie - Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu”  mającym na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych,  realizowanych w ramach projektu „OKNO NA ŚWIAT – zintegrowany program UJK w Kielcach na rzecz rozwoju regionu świętokrzyskiego”. Program stażu obejmować będzie przeprowadzenie przez stażystę minimum 20h działań stażowych tygodniowo. Do ewidencji działań zostanie stworzony dziennik stażowy wraz z programem. Do koordynacji prawidłowego przebiegu stażu zapewniony zostanie opiekun stażu ze strony ośrodka do którego został skierowany stażysta, którego zadaniem będzie pomoc merytoryczna i organizacyjna. Jednym z elementów programu stażowego będzie również przygotowanie kadry dydaktycznej do prowadzenia zajęć w sposób niestereotypowy i równościowy, który umożliwia włączenie w równym stopniu KiM do każdego rodzaju zajęć. Celem staży będzie także uświadamianie, że praca w branży medycznej dostępna jest w równym stopniu dla KiM w tym KiM o różnym stopniu sprawności oraz pochodzących z różnych środowisk.

Celem staży jest zdobycie przez kadrę dydaktyczną UJK umiejętności przydatnych do      prowadzenia prac naukowo-dydaktycznych, wymiana doświadczeń w zakresie metod i technik kształcenia, nawiązanie współpracy naukowej oraz doskonalenie warsztatu dydaktycznego. Udział w stażu w wiodących krajowych ośrodkach ma umożliwić podniesienie umiejętności kadry akademickiej (w szczególności pracowników zaangażowanych w proces kształcenia na modyfikowanych przedmiotach) w zakresie realizacji zajęć dydaktycznych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w załączniku, należy złożyć w terminie od 5 grudnia 2022 r. do 9 grudnia 2022 roku w formie papierowej bezpośrednio z osobą zajmującą się projektem – Tomasz Marwicki pokój 303 w budynku Rektoratu  UJK,  Kielce ul. Żeromskiego 5 w  godzinach 8.00  - 15.00.

Data aktualizacji 02.12.2022


Ogłasza się nabór pracowników dydaktycznych zatrudnionych na Collegium Medicum na „Międzynarodowe Forum Innowacyjnej Edukacji EDU360” – szkolenie w formie online w dniach 9-10.12.2022 r.

Tematyka Forum:  wiedza jak w ciekawy i angażujący sposób przekazywać wiedzę, jak budować relacje i zaangażowanie w grupie, jak motywować do zdobywania wiedzy, jak w sposób innowacyjny prowadzić zajęcia z wykorzystaniem najnowszych narzędzi IT, jak bezpiecznie korzystać z zasobów cyfrowych, jak sprawnie zorganizować proces edukacyjny w czasach po pandemii korzystając z wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas nauki zdalnej, jak tworzyć angażujące prezentacje i zdobywać granty.

Nabór trwa od 29.11.2022 r. do 30.11.2022 r.

Data aktualizacji 29.11.2022

 

 

 
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka