Nie żyje dr Maria Materny

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z głębokim smutkiem przyjęły wiadomość o śmierci Pani Doktor Marii Materny – byłej pracownicy i wykładowczyni UJK. Pani Doktor Materny pełniła funkcje Kierownika Zakładu Chemii Nieorganicznej, Wicedyrektora ds. Studenckich w Instytucie Chemii oraz Prodziekana ds. studenckich na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym.

Jej odejście stanowi wielką stratę dla całego środowiska naukowego. Pani Doktor była wybitnym naukowcem, a swoim zaangażowaniem zyskała uznanie w oczach współpracowników i szerokiej rzeszy studentów. W imieniu społeczności Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach rodzinie oraz bliskim Pani Doktor Marii Materny składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Msza święta Żałobna odprawiona zostanie 01.04.2023 r. (sobota) o godz. 14:00 w Kościele pw. Św. Wincentego Pallottiego, po czym nastąpi odprowadzanie na Cmentarz Nowy w Kielcach.

Ostatnia aktualizacja: Michał Brzoza, 2023-03-28 15:29