Studenckie nagrody

Dr hab. Krzysztof Gąsior, prof. UJK z Wydziału Pedagogiki i Psychologii został Wykładowcą Roku 2021 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Tytuły i statuetki Przyjaciela Studenta oraz Wykładowcy Roku otrzymują pracownicy naszej uczelni, a przyznają studenci. Nagrody z ubiegły rok przyznane zostały podczas X Gali Wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego, która odbyła się w Studenckim Klubie WSPAK.  Najważniejszą nagrodę, Wykładowcy Roku, uzyskał dr hab. Krzysztof Gąsior, prof. UJK z Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Dziękując za nagrodę mówił. – Dziś relacja miedzy nauczycielem a studentem staje się inna, partnerska. Nie dotyczy to wszystkich studentów, ale zauważam, że coraz więcej jest studentów otwartych, czasem patrzących krytycznie. Tym bardziej cieszy mnie ta nagroda. Prof. Krzysztof Gąsior jest kierownikiem Katedry Psychologii UJK. - Student i wykładowca to układ partnerski. W medycynie, filozofii i psychologii kształcenie opierało się na relacji mistrz i uczeń. Odeszliśmy od tej relacji i wracamy do tego po wielu latach – mówił prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK.

Lista wszystkich nagrodzonych osób.

Przyjaciel Studenta: dr hab. Barbara Gawdzik, prof. UJK, Jan Padusiński, Weronika Kubera, Martyna Skucińska.

Nominowani do nagrody „Wykładowca Roku 2021” w poszczególnych wydziałach: Collegium Medicum – dr Arkadiusz Żurawski, Wydział Humanistyczny – dr Katarzyna Justyniarska-Chojak, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych – dr hab. Paweł Rodziewicz, prof. UJK, Wydział Pedagogiki i Psychologii – dr hab. Krzysztof Gąsior, prof. UJK, Wydział Sztuki – dr Katarzyna Lisowska oraz Wydział Prawa i Nauk Społecznych – dr hab. Piotr Ruczkowski, prof. UJK. Jednostki Międzywydziałowe – dr Irena Hubicka.

Galę uświetnił występ Łukasza Nowaka i Marcina Snokowskiego, którzy zaprezentowali program „Pieśni Naszych czasów”.

TRANSMISJA ONLINE