Zaproszenie na Szczyt Cyfrowy ONZ

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki zapraszają do wzięcia udziału w 16. Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ - IGF 2021, który odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2021r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

List w tej sprawie dotarł do naszej uczelni. Podpisali go: Krzysztof Szubert, Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 i Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Skierowany jest do władz uczelni i całego środowiska akademickiego. Poniżej jego fragment. Pełna treści listu tutaj.

IGF to ogólnoświatowa, coroczna inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju przestrzeni cyfrowej oraz o najbardziej aktualnych kwestiach związanych z jej funkcjonowaniem. Spodziewamy się obecności kilku tysięcy gości z całego świata, w tym ministrów i szefów organizacji międzynarodowych, przedstawicieli biznesu, w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych, działaczy organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, teoretyków i praktyków.

Chcemy, aby tegoroczny Szczyt Cyfrowy ONZ był ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF - Youth IGF Summit. To idealna okazja dla młodych ludzi, aby porozmawiać, w międzynarodowym gronie, na temat przyszłości przestrzeni cyfrowej. Podczas Szczytu zaplanowana jest specjalna ścieżka młodzieżowa, uroczysty koncert w NOSPR w Katowicach, możliwość zwiedzania Muzeum Śląskiego za złotówkę i wiele innych dodatkowych atrakcji. Dla uczestników Szczytu przewidziane są bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy kadrę akademicką i studentów. Będziemy wdzięczni za rozważenie możliwości wprowadzenia na uczelniach dodatkowych zachęt dla młodzieży akademickiej do osobistego uczestnictwa w Szczycie tj. godziny rektorskie (zależy nam w szczególności na dniach 6 i 7 grudnia), czy np. dodatkowych punktów za udział w IGF 2021, które będą liczone przy ubieganiu się o stypendium rektora. Bardzo zależy nam, żeby polskie środowisko akademickie było reprezentowane na IGF 2021 stacjonarnie, ale też on-line.

Udział w Szczycie jest oczywiście bezpłatny, wystarczy się zarejestrować TUTAJ

Zachęcamy do szybkiej rejestracji, ponieważ wyasygnowana pula miejsc na stacjonarny udział dla przedstawicieli Uczelni jest ograniczona. Prosimy, aby delegacje z poszczególnych Uczelni były co najmniej kilkunastoosobowe (kadra akademicka wraz ze studentami).

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować na adres igf2021@mc.gov.pl.