Tajniki audytu. Konferencja dla studentów

30 listopada br. Polska Agencja Nadzoru Audytowego przygotowuje konferencję online (około dwie godziny) dla studentów wiodących wyższych uczelni ekonomicznych.

Eksperci (biegli rewidenci i kontrolerzy PANA) w formie prezentacji – wykładu (ok. 1,5 h) przedstawią studentom tajniki zawodu biegłego rewidenta (audytora) i korzyści, jakie wynikają z tej profesji. Studenci będą mieli także możliwość zadawania im pytań dotyczących  wykonywania zawodu biegłego rewidenta jako atrakcyjnej ścieżki kariery w branży ekonomicznej. Konferencję będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony: https://pana.gov.pl/.

Termin: 30.11.2021 r.

Czas trwania: 12:30-14.30 ew. do 15 (do potwierdzenia)

Grupa docelowa: studenci uczelni wyższych o kierunkach związanych z rachunkowością, finansami, ekonomią, prawem.

Główne cele:

prezentacja zawodu biegłego rewidenta w związku z jubileuszem 30-lecia jego istnienia w Polsce, w tym zasad zdobycia i utrzymania licencji

prezentacja istotnej roli biegłego rewidenta w kształtowaniu bezpieczeństwa rynku finansowego w Polsce i na świecie

prezentacja zadań PANA i roli nadzoru nad rynkiem biegłych rewidentów i firm audytorskich oraz działań Agencji w kontekście współpracy międzynarodowej

zachęcenie studentów do zainteresowania się tematami rewizji finansowej i audytu oraz zawodem biegłego rewidenta jako elitarnej profesji z przyszłością i dobrymi perspektywami

Prezentujący:

przedstawiciel/ka Departamentu Nadzoru nad Samorządem Zawodowym i Firmami Audytorskimi PANA

przedstawiciel/ka Departamentu Kontroli PANA

przedstawiciel/ka Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej

przedstawiciel KRBR – samorządu biegłych rewidentów

przedstawiciel komisji egzaminacyjnej podczas egz. na biegłego rewidenta

Forma: spotkanie online, krótkie prezentacje, dyskusja + pytania studentów/odpowiedzi ze strony PANA.