Ponawiamy akcję szczepień!

Ważna informacja dla studentów i pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

We wtorek, 30 listopada, w godzinach 9-14 na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych w budynku B sala nr 11 (parter) będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Następnego dnia, w środę, 1 grudnia w godzinach 12 do 15 szczepienia odbywać się będą w Collegium Medicum przy al. IX Wieków Kielc 19a budynek B sala B1/11.

Gorąco zachęcamy wszystkich do szczepień. To jedyna droga do tego, aby znów było normalnie, abyśmy mogli spotykać się ze sobą w bezpieczny sposób.

We have important information for students and employees of the Jan Kochanowski University.

We are repeating the vaccination campaign!

On Tuesday, November 30 from 9.00 a.m. to 2:00 p.m. at Faculty of Law and Social Sciences (building B, room 11/ ground floor).

On Wednesday, December 1 from 12:00 to 3:00 p.m. at Collegium Medicum (al. IX Wieków Kielc 19a, building B, room B1 / 11),

You will have the possibility to get vaccinated against COVID-19.

We strongly encourage everyone to get vaccinated.

This is the only way for getting back to normal again, so that we can meet each other safely.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-11-24 10:50