„Noc Biologów"

Już po raz 10 pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizowali wydarzenie zatytułowane „Noc Biologów”. Wspierani przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, a także Instytut Designu w Kielcach.

Tym razem jednak goście musieli się przenieść do przestrzeni wirtualnej w związku z obostrzeniami mającymi na celu walkę z koronawirusem. To właśnie panująca pandemia zainspirowała tegoroczne hasło przewodnie „Człowiek i mikroorganizmy”. Organizatorzy chcieli pokazać, że nie wszystkie mikroorganizmy są szkodliwe, niektóre wręcz przeciwnie i choć wirusy do nich nie należą to najmłodsi uczestnicy mogli jeszcze o tym nie wiedzieć. Na Noc Biologów tradycyjnie zaproszeni byli wszyscy, a ideą przyświecającą tym imprezom od samego początku, była chęć dotarcia w przystępny sposób do ludzi niezwiązanych ze środowiskiem naukowym na co dzień - powiedziała nam organizatorka wydarzenia dr Ewa Kosowska.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami, warsztatów i inspiracji dla przyszłych pokoleń biologów. Większość prezentowanych treści jeszcze przez pewien czas będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych pod adresem http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=kielce.

Piotr Kosierkiewicz

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2021-01-15 08:46