Szansa dla młodych wynalazców

Politechnika Świętokrzyska kolejny raz organizuje Ogólnopolski Konkurs „Student – Wynalazca”. Nabór zgłoszeń ruszył 1 grudnia.

List w tej sprawie dotarł do prof. dr hab. Stanisława Głuszka, rektora uczelni. – Zapraszam studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Student-Wynalazca”, organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach od roku 2010 – napisał prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Pięciu laureatów konkursu będzie prezentowało swoje rozwiązania na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w 2021 roku. Politechnika, jako organizator sfinansuje koszty stoiska wystawienniczego oraz podróży i pobytu laureatów w Genewie. Ponadto laureaci i wyróżnieni zaprezentują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków w Genewie IWIS 2021.

Więcej informacji: https://tu.kielce.pl/xi-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-student-wynalazca/