Spotkanie z Andrzejem Prusiem

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego spotkały się z Andrzejem Prusiem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas spotkania prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor UJK przedstawił gościowi wizję rozwoju Uczelni, propozycje uzupełnienia, ze strony Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+, w tym między innymi wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego, utworzenie nowych kierunków studiów: farmacji i inżynierii biomedycznej wspólnie z Politechniką Świętokrzyską oraz utworzenie szpitala uniwersyteckiego. Podczas prezentacji strategii uczestnicy spotkania rozmawiali na temat poszczególnych zagadnień.

Sejmik Województwa to organ, który między innymi decyduje o strategii regionalnej, tworzy akty prawne, decyduje o budżecie i kontroluje prace zarządu województwa. Obecna, VI kadencja Sejmiku zaczęła się w 2018 roku i potrwa do 2023 roku.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2020-10-05 11:09