Zatrzymajmy się

Za oknami wiosenna pogoda, a w Rektoracie słychać kolędy, na stole opłatek i przekazujemy sobie świąteczne życzenia. Za nami spotkanie świąteczne Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Gościem  wigilijnego spotkania był ks dr. Jan Piotrowski, biskup ordynariusz diecezji kieleckiej. Zachęcał społeczność akademicką UJK do radosnego świętowania i odkrywania na nowo tajemnicy narodzenia Chrystusa. Do duchowego i rodzinnego przeżywania świat nawiązał też prof. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. - Czas Świąt Bożego Narodzenia to chwila kiedy zatrzymujemy się na chwilę, odkrywamy kolejne Boże Narodzenie, jesteśmy z bliskimi – mówił prof. Jacek Semaniak. Kieleccy harcerze przekazali  uczelni Światło Betlejemskie. Potem już był czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem.

Wcześniej w auli Rektoratu zostały wręczone ordery i odznaczenia państwowe oraz Nagrody Rektora dla nauczycieli akademickich. Prestiżową Odznakę Stefczyka otrzymał prof. Jacek Semaniak, rektor naszej uczelni. Wręczył ją Stanisław Matejkiewicz, prezes Banku Spółdzielczego w Kielcach. Odbył się koncert kolęd, które wykonał chór akademicki. Koncert poprowadził prof. Janusz Król z Katedry Muzyki UJK.

Ostatnia aktualizacja: Piotr Burda, 2019-12-19 23:10