Źródła finansowania projektów B+R

POTENCJALNE ŹRÓDŁA FINANSOWANIA DLA FIRM WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z UCZELNIĄ w perspektywie 2014-2020:

pobierz informację

Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ) na lata 2014-2020

Na realizację RPOWŚ 2014-2020 przeznaczono 1 363,2 mln EUR środków unijnych, czyli ponad 5,5 mld zł.

Program finansowany z dwóch funduszy strukturalnych:

1. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – projekty gospodarcze i infrastrukturalne,
  2. Europejskiego Funduszu Społecznego – projekty prozatrudnieniowe i społeczne. Sprawi to, że projekty finansowane z RPOWŚ 2014-2020 będą lepiej ze sobą skoordynowane i bardziej efektywne.

Instytucja Zarządzająca programme to  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i jego odpowiednio dwa Departamenty:

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

ul. H. Sienkiewicza 63, 25-002 Kielce
tel.: 41 365 81 00, fax: 41 365 81 01
e-mail: sekretariat.EFRR@sejmik.kielce.pl

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego

ul. H. Sienkiewicza 27, 25-007 Kielce
tel.: 41 349 89 00, fax: 41 349 89 11
e-mail: sekretariat.EFS@sejmik.kielce.pl

Inteligentne specjalizacje województwa świętokrzyskiego

• Sektor metalowo – odlewniczy
  • Zasobooszczędne budownictwo