Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Nagroda KLIO na XXVI Targach Książki Historycznej w Warszawie

30 listopada 2017

Nagroda KLIO na XXVI Targach Książki Historycznej w Warszawie

Z dumą informujemy, że książki wydane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w ramach projektu NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU HUMANISTYKI: „PAMIĘTNIKI I LISTY POLSKICH AUTORÓW Z ZIEM ZABRANYCH (LITWA, BIAŁORUŚ, UKRAINA) W LATACH 1795-1918”, którego kierownikiem jest prof. zw. dr hab. Wiesław Caban, otrzymały NAGRODĘ KLIO na XXVI TARGACH KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ W WARSZAWIE.

Do nagrody w kategorii edytorskiej przedstawionych zostało 8 tomów edycji pamiętników, opracowanych przez Wiesława Cabana, Jerzego Szczepańskiego, Stanisława Wiecha, Marka Przeniosło, Jerzego Pająka, Mariusza Nowaka, Małgorzatę Przeniosło, Annę Brus, Tamarę Bairašauskaitė, a także dwutomowy katalog listów i pamiętników, w opracowaniu Marii Domańskiej-Nogajczyk, Tomasza Wójcika, Wiesława Cabana i Lidii Michalskiej-Brachy. Książki ukazały się w serii wydawniczej „Kresy w polskich pamiętnikach i listach 1795-1918”.
Nagrodę, podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 30 listopada 2017 r., odbierali: pani Aneta Iwan z Wydawnictwa UJK oraz członkowie projektu NPRH: Wiesław Caban, Lidia Michalska-Bracha, Maria Domańska-Nogajczyk, Tomasz Wójcik.

Serdecznie gratulujemy!