Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Historyczne posiedzenie

We wtorek, 14 maja w budynku Rektoratu odbyło się pierwsze w historii posiedzenie Rady Uczelni Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Siedmioosobowa Rada Uczelni została powołana przez Senat UJK na posiedzeniu 25 kwietnia 2019 r. W jej skład wchodzą reprezentanci UJK, a także osoby spoza uczelni. Jej kadencja będzie trwać do końca 2020 roku.

Jak zauważył rektor UJK, prof. dr hab. Jacek Semaniak, przed pierwszą Radą Uczelni stoją duże wyzwania. – Dziękuję panu profesorowi Dominikowi Antonowiczowi, że zgodził się przewodniczyć tej radzie, tym bardziej, że rozpoczyna ona działalność w przejściowym okresie. Uczymy się kształtowania relacji z szeroko rozumianym otoczeniem uczelni. Mam nadzieję, że doświadczenie profesora związane z organizacją szkół wyższych nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami przełoży się na wypracowanie takich rozwiązań, które być może w niektórych obszarach uczynią nas pionierami w skali naszego kraju – podkreślał.

Tematem pierwszego posiedzenia było zaopiniowanie statutu Uniwersytetu.

Główna strona galerii

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka

Warning: pg_close(): supplied resource is not a valid PostgreSQL link resource in /html/webujk/galitem.php on line 49