A A A
Nasz profil na Facebook
Tweeter
YouTube
Radio Fraszka

Rok:

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» »»|
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» »»|

Kawiarenki Biznesowe - Cztery godziny inspirujących rozmów

W czwartek, 27 kwietnia, odbyły się Kawiarenki Biznesowe zorganizowane przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Studenci mieli okazję poznać lokalnych przedsiębiorców i porozmawiać o swoich zawodowych planach i szansach na zatrudnienie. Otrzymali cenne porady, wskazówki, inspiracje, jak okres studiów wykorzystać, by aktywnie przygotować się do startu w życie zawodowe. Przy stolikach eksperckich zasiedli przedstawiciele znanych świętokrzyskich firm, między innymi z Rovese, DS Smith, Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Kielecki Park Technologiczny, Podopharm, Telbridge, EkoEnergia, Fundacja „Możesz Więcej”. Gościem wydarzenia była też międzynarodowa firma Infosys Poland.

- To szansa dla młodych ludzi, by poznali specyfikę pracy w firmach, dowiedzieli się, czego obecnie oczekują od pracownika pracodawcy, a także powoli przyzwyczajali się do zmiany statusu ze studenta na pracownika. To były bardzo miłe, ale i konkretne rozmowy – mówiła Magdalena Merta, główny specjalista do spraw projektów HR w DS Smith Poland.

W ramach wydarzenia uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję nawiązania dialogu z przedsiębiorcami i zaprezentowania im swojego potencjału, co zaowocowało propozycją rozmów rekrutacyjnych.

- Miałem okazję poznać osoby, z którymi wkrótce spotkam się na bardziej formalnych rozmowach o pracę. Wiem że będę przygotowany dzięki radom i wskazówkom, jakie otrzymałem – mówił Michał Czarny, absolwent wzornictwa UJK.

Główna strona galerii